Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek lehet szálkás...

Elite man kérdése:

Szerintetek lehet szálkás izomtömeget növelni ezzel a tápanyag értékekkel?

Figyelt kérdés
180cm, 71 kg vagyok 4 éve edzek folyamatosan,eddig a saját testsúlyos edzést végeztem , de most elkezdtem kondizni és az étrendemre oda figyelni. Amúgy igy a 4 év után egy elég szálkás/szép izomzatot sikerült összehoznom. A tápértékeimmel vagyok gondba, mert keveslem a kalória bevitelt.: 1774 kcal 130 g fehérje ( a két tejsavó fehérje adagot nem számoltam hozzá) 253 g szénhidrát

2018. júl. 20. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak meglepően lassú anyagcseréjű emberek, de én igen alaposan elcsodálkozom azon, aki a te adataiddal nem fogy elég jól ennyi kalóriával (de egy néha sétálgató izomszegény alacsony 60 kilós lánynak is lazán fogynia kell vele, ha nem lassú az anyagcseréje)... Sokkal többet ennék tömegeléskor, az biztos, de hogy neked mennyi kell, azt senki nem tudja megtippelni, ki kell tapasztalni.


A te számaiddal, ha nem tudnám a kalóriaigényt s nem vagy nagyon aktív, úgy 3000-rel kezdeném, aztán emelném, ha kell, de tényleg lehet, hogy a te anyagcseréd lassabb, ki tudja?

2018. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha emelem esetleg a napi rizs bevitelt akkor egyből felugrik 2300 kcalra is akár, de ez még mindig a diétás étrendet súrolja.. most ha megvan a fehérje bevitel, körübelül a tskg/3g szénhidrát is(amiről olvastam is, hogy lehet izmot növelni már a shop.builderen) akkor szerintem lehet izmot épiteni igy is csak lassabban .. legalábbis ez az én elképzelésem
2018. júl. 20. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 3g/ttkg-mal lesz izomépítés. Aki ennyivel deficitben van, az inkább izmot veszt. Van, akinek elég a 3, más 7-tel is csak súlyt tart, ez ilyen. A tömegeléshez kalóriatöbblet kell, nem annyi kalória, ami egyeseknek már elég, nem annyi, ami a te számaiddal rendelkezőknek a statisztikai átlag szerint elég, hanem annyi, amennyi NEKED személy szerint megfelelő.
2018. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!