Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin-foszfát ugyanúgy jó...

Kreatin-foszfát ugyanúgy jó lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!

"Véletlenül" monohidrát helyett foszfátot vettem.

Úgy indultam a boltba, hogy monohidrátot veszek, de minden volt csak monohidrát nem. Por formában volt foszfát, elnéztem a mennyiséget és az árra koncentráltam.

Így annyiért vettem 300 grammot, mint amennyibe 500 gramm monohidrát került volna. Úgy vagyok vele, hogy most ez nem számít legközelebb jobban figyelek, kérdés, hogy ugyanúgy hatásos lehet-e mint a monohidrát?


Úgy tudom kúra szerűen nem érdemes használni, inkább fixen 5 grammot (?) naponta.

Edzés, étrend rendben van, még régebben használtam kreatint, de keveset tudtam akkoriban az edzésről, kajáról így konkrét tapasztalatom nincs vele.


Szóval, jó lesz ez is aztán majd ha elfogy vegyek monohidrátot?



2018. júl. 22. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutatások alapján elvileg a Monohidrát hatásosabb. Ha nem akarod visszacserélni, akkor használd a foszfátot nyugodtan. Szerintem a olyan lényegesebb különbséget nem fogsz a kettő között érezni.
2018. júl. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
A feltöltés hasznos, de nem hatásos. Gyorsabban eléred a feltöltéssel az izmok kreatin szintjét.
2018. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasznos, de nem szükséges * bocsánat ezt akartam írni .
2018. júl. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Visszacserélni nem szeretném, mert hülyén jönne ki, hogy tudatosan vettem foszfátot mindössze csak az árat néztem el. Igazából arra gondoltam, hogy ez úgy is csak egy kis pluszt adhat, hisz kaja és étrend ami lényegesebb, így talán a foszfát is jó lesz. Én is azt olvastam, hogy a monohidrát hatékonyabban szívódik fel.

Feltöltést hogyan és mennyi ideig célszerű csinálni? Tehát hány grammal és hány napon keresztül? Utána a szintentartás tudtommal 5 gramm.

2018. júl. 23. 00:44
 5/7 anonim ***** válasza:
[link] Így! Bontsd szét és oszd el 5 grammonként egy napon.
2018. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Ilyen jó, testsúlyt is figyelembe vevő táblázattal még nem találkoztam.

2018. júl. 23. 01:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök ha segíthettem.
2018. júl. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!