Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lassú felszívódású szénhidrát...

Lassú felszívódású szénhidrát port lehet kapni valahol?

Figyelt kérdés
Nézem a Biotech kínálatát, de főleg cukor alapú gyors ch porok vannak. Valami Meal Replacement-szerű kiegészítő kéne, csak jóval magasabb ch aránnyal. Nem találok sehol...
2018. júl. 23. 22:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Lehet szinte barmelyik boltban kapni, zabpehelyliszt néven. Vagy ledaràlod a zabpelyhet ha nincs liszt.
2018. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
#1 jol irta, annal jobb nincs.
2018. júl. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem.. egyek meg napi 160 g zabpehelylisztet?? Mert kb ennyi fedezné a napi szénhidrátdeficitem, amit egyszerűen nem tudok már a napi menüvel bevinni. Ki tud ennyi zabpelyhet megenni? Ráadásul ha pl joghurtban vagy kefirben keverem el, az tuti, hogy egész nap a wc-re rohangálok..


Senki nem gyárt lassú ch koncentrátumot? Vannak fehérjeporok, gyors ch-k, komplex étkezés helyettesítők.. Pont lassú ch nincs?

2018. júl. 24. 09:38
 4/29 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz shaket?
2018. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

4: És mégis mivel keverjem? Próbáltam már pl tönkölypehelyt keverni tejjel. Ilyen sząrt még életemben nem ettem.. Kefírrel még úgy-ahogy ehető, de már napi 30 g bevitel is elég ahhoz, hogy fél napokat vécére járkálással töltsek..

160 g zabpehely egy napra meg amúgy is kůrva sok, ember nem tud megenni ennyit naponta ebből a borzalomból.

2018. júl. 24. 11:20
 6/29 anonim ***** válasza:

160gramm hogy lenne már sok. Meg ha ez a napi szenhidratmennyiség amit meg kell enned, akkor oszd el több részre . Pl 80-80 gramm. Víz rá, összeráz és mehet lefele. Nem kell ízlelni, csak guruljon :D

Én amikor tömegnövelek, és nem bírok rizst enni, akkor egy nap 3szor is letolok egy ilyen turmixot. Szóval 160gramm elosztva pláne nagyon kevés.

2018. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"És mégis mivel keverjem? Próbáltam már pl tönkölypehelyt keverni tejjel. Ilyen sząrt még életemben nem ettem.. Kefírrel még úgy-ahogy ehető, de már napi 30 g bevitel is elég ahhoz, hogy fél napokat vécére járkálással töltsek.."


Már boccs, de eszembe nem jutna tönkölypelyhet meg kefirt enni. Az én shake receptem:


200 g banán

1 konzerv őszibarack

100 g zabpehyel

100 g MyProtein Impact Wheight Gainer

20 g L-Glutamine

5 dl tej

30 g Olivaolaj


Ez olyan 1600 kalória.


de ezek mellé tehetsz még bele avokádót, konzerv epret, mézet, natur joghurtot, mogyoróvajat, fehérjeport, elhagyhatod a tömegnövelőt és használhatsz helyette több zabpelyhet/zablisztet. Igazából a saját igényeidnek és ízlésednek megfelelően alakíthatod. De tönkölypehely, meg kefir? Kössz, de azokat inkább kihagyom.

2018. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Hasonló gondban vagyok mint te...


Annyit eszek, mint a disznó, de 185 cm 62kg-nál megakadtam (55kg-ról indultam :D)...


Amit most csinálok:


100g zabpehelyliszt, 50g mogyoró, 1 banán, 2,5 deci tej, ízesítésként egy kanál mogyorókrém vagy kakaó, amit akarsz. Vízzel is lehet próbálni, de szerintem csalódnál eléggé...


Ezt összeturmixolod és napi 2x fogyasztod.


Nekem nem okoz gondot (eddig), de nem könnyű legyűrni, a tömény zabpehelyliszt miatt, de lassan elkortyolgatod és kész. Abban biztos lehetsz, ez elég durva kalória és CH bomba... Ha ez nem segít rajtam, akkor szerintem veszett ügy vagyok, mert amúgy a szilárd étkezésem is normális...


"Szénhidrát porokban" én nem gondolkodnék, normális étel kell a testnek, amit ezek a gyártók kiadnak, szerintem csak marketing az egész, de hatása nulla... Fehérjét viszont érdemes hozzádobni a turmixhoz, ha van pénzed.


Amúgy ez a gond a CH-val, nehéz legyűrni sokat belőle. Fehérje és a zsír karikacsapásra megy, de a CH nekem is mindig a fekete bárány marad :/

2018. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

U.i.:


Jó azoknak, akik idelökik, hogy 150g rizs helyett 500g, meg nem eszel eleget, de arra nem gondolnak, h nem mindenkinek van ilyen gyomra... Ezt a nem eszel eleget mondást ki lehetne cserélni arra inkább, hogyan egyél eleget és valami megoldást, mert szerintem egy olyan embernek, akinek nem megy a kaja legyűrése, valami megoldás kell, de nem úgy, hogy megfőz 3x több rizst vagy zabot...


Érdemes próbálkoznod több mindennel, a fentebb írt turmix nekem lemegy, pedig kényeskedő gyomrú vagyok... A kulcs, hogy jól ízesítsd. Ha sok a zab, vedd vissza 80g-ra stb.


Illetve írd be a keresőbe, hogy összetett szénhidrátok, és csemegézz a találatok között.


Azt is lehet, hogy 2-2 tk kenyeret belül megkensz mogyoróvajjal vagy krémmel, banánnal megrakod, vajjal megkened kívűl, megsütöd és máris bevittel kb 50-60g ch-t...

2018. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

#7 Biztos finom, de ez shakenek borzalmas.

Kerdezo 160g rengeteg? Reggelire 150et letolok es meg ehes is vagyok neha😂

Zablisztre ontesz vizet, esetleg izesited valamivel es leguritod. Inni meg csak tudsz. A 2-3 fele elosztas is jo otlet, amit egy valaszolo irt.

2018. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!