Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek el edzeni? Vagy...

Hogy kezdjek el edzeni? Vagy esetleg ti hogyan kezdétek el? (Lány vagyok)

Figyelt kérdés

Szóval 17 éves vagyok 40 kiló és 157 cm körül lehetek most.

Sovány vagyok de nem annyira vészes.De most elhatároztam,hogy edzeni fogok!Nem igazán vagyok megelégedve az alakommal...Inkább a fenekemre esetleg kicsit a combomra illetve a hasamra szeretnék edzeni.

Jelenleg nem megoldható,hogy fittnes terembe járjak,az csak szeptembertől lesz megoldható.

Szóval írjátok le ,hogy ti hogyan kezdtétek el,mert igazából nem tudom,hogy kezdjek majd neki,szóval a tanácsokat meg köszönném.😄



2018. júl. 30. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem, rossz a hozzáállásod. MINDENRE kell edzeni, ez alap.

Én vettem két egykezes rudat, egy kis kupac tárcsát, olvasgattam (sokat) és heti 2-3 teljes testes edzést nyomtam (nem mindig ment 3, meglepően tartós izomlázak jöttek az elején, rém edzetlen voltam).

Aztán vettem még tárcsákat s egy kétkezes rudat is. Kéne még fekpad, guggoláshoz keret, húzózkodó rúd is, de az még a jövő zenéje, még csak lusta kezdő vagyok, kihagyásokkal. De már érzem, hogy kellenének, már 22 kilóval sem jó fekvenyomnom a fitness labdámon (labda nélkül eleve bajban lettem volna, bár mintha lennének trükkök), a súllyal guggolás pedig kétkezessel nekem teljesen esélytelen keret nélkül, "szerencsére" még nem tartok ott súlyban, hogy ne tudjak egykezeseket használni. Bár ha elkezdek rendesen edzeni lábra, ez nem sokáig marad így.

Ha te nem akarsz ilyeneket otthonra, akkor viszonylag hamar érdemes lesz terembe menni, de ha most még nem tudsz, pár egykezessel is elérhetsz ezt-azt. Haspréshez és vádligyakorlathoz pedig semmi se kell.


S persze egyél megfelelően. Nálam a tiszta étkezés adott, számolni is szoktam, ha nem is mindig, mert megőrjít... De sejtem, mégis miből mennyi kell. A kalóriamennyiséget mindenkinek ki kell tapasztalnia s persze ahogy lassan jön az izom vagy nő az aktivitás, emelni, szálkásításkor csökkenteni, bár lehet, hogy ilyen gondod nem lesz egyhamar...

2018. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nemaRendőrség ***** válasza:
46%

Fenékre és combra:

Gugolások: súllyal, súly nélkül. Van pár fajta

Bicikli: hegyen fel, vagy csak szimplán magasabb fokozatban mint kellene.

Kitörés: valami súllyal(itt sem muszáj súlyzó, elegendő pár szatyor vízes palack)


Hasra:

plank, variálva(oldalplank, könyök plank, "fekvőtámasz" plank


Ha tudsz csinálni pár fekvőtámaszt meg evezést akkor az sem árt.


Kétnaponta csináld ezeket, és utána egyél fehérjét

2018. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!