Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstervhez szeretnék tanácso...

Kadamqq kérdése:

Edzéstervhez szeretnék tanácsot kérni, már lassan féléve járok edzőterembe, de szeretnék a meglévő gyakorlataimon frissíteni. Illetve pár kiegészítőről szeretném kikérni a véleményeteket!?

Figyelt kérdés

Az edzés így nézne ki:

1. nap: Mell, Bicepsz

4x12 Fekve nyomás vízszintes padon

4x12 Tárogatás gépen

12-10-8-8 Nyomás döntött padon kézisúlyzóval

4x12 Beforgatós bicepsz állva, váltott kézzel

12-10-8-8 Bicepsz francia rúddal


2.nap: Váll tricepsz

4x15 Oldalemelés állva

12-10-8-8 Mellről nyomás ülve

4x12 Vállból nyomás gépen

4x12 Csigás letolás egyenes rúddal

4x12-12 Tricepsznyújtás fej fölött egykezes súlyzóval


3.nap: Hát

4x12 Lehúzás csigán mellhez széles fogásban

4x12 Csigás evezés ülve

4x12 Evezés egyenes rúddal

4x12 Fűrészelés csigán

12-10-8-8 Vállvonogatás kézi súlyzóval


Minden nap között lenne 1 nap pihenőnap, általában van, hogy akkor hasazok, vagy kardiózók.


Fehérje:

[link]

VAGY

[link]

(Általában ha edzeni megyek, akkor edzés után iszok és este az éjszakait, ha pihenőnap van akkor reggel, felkelés után)


Éjszakai fehérje: (ha máshogy nem tudnám megoldani)

[link]


Vitamin:

[link]


Aminosav + zsírégető:

[link]

(már régebb óta nézegettem több aminosavat és zsírégetőt is, de amikor megtaláltam ezt, úgy gondoltam, hogy kezdésnek jó választás lenne, mert viszonylag sok minden megtalálható benne)


Összességében nem vagyok egy nagy "gyúrós", a diétám elősegítése érdekében járok le az edzőteremben, jelenleg 114 kg-ról már lefogytam 99kg-ra. 22/F éves férfi vagyok és 182 cm magas. Sajnos van rajtam még bőven felesleg, de már sokkal izmosabbnak érzem magam, mint mikor elkezdtem edzeni.



2018. júl. 31. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gyakorin kérj új edzéstervet, mert hiteles válaszokat nem fogsz kapni, nem tudod ki ül a túloldalon :D


A gyakorlataidat felválthatod tök egyszerűen, megnézed, hogy melyik gyakorlat az izmot milyen formában terheli és keresel egy ahhoz hasonlót itt:

[link]

Nyilván a nyomót nyomógyakorlattal váltod ki és fordítva is.

Mindenkinek más gyakorlatok válnak be, nekem is úgy működött ez, hogy kipróbáltam mindent, aztán ahol koncentráltan éreztem az izomcsoportjaimat, azokat a gyakorlatokat összeszedtem és 2-3 alkalmanként variálom, hogy ne szokjon hozzá az izmom.


Tápkiegben én annyi javaslatot tennék, hogy azt a proaminot kiváltanám egy normális bcaa-ra, mellé L-karnitin és ha szeretnéd, zsírégető, de ha termogén zsírégetőt veszel, akkor én mindenképpen javaslok a mega daily mellé omega 3-t, mert ebben az undorító kánikulában a zsírégető mellett nem árt a támogatás a szívnek :D

Egyébként én a legelején próbálkoztam mindenféle zsírégetővel, aztán kipróbáltam az L-karnitint és a pihenőnapokon a minimum 1 órás aerob sétát és nekem milliószor többet ért, de ezt is embere válogatja

2018. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Hol a lábedzés?
2018. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyivel szériázol az alapgyakorlatokban most és mennyivel, amikor elkezdted az edzést? (bár látom, a guggolás - a teljes lábedzéssel együtt - és az elemelés kimaradt az edzéstervből).
2018. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első Neked köszönöm a segítséget, megfontolom, amit írtál. A többieknek: a lábnap direkt nem szerepel az edzéstervben, mivel alapból kövér vagyok, így nem akarom a lábam súlyokkal is terhelni, meg én az edzőterembe is csak az egészségem javítás érdekében járok le, pihenőnapokon szoktam ugráló kötelezni, guggolni stb..

A kérdés az, lehet rosszul is fogalmaztam, hogy ezt az edzéstervet én raktam össze, és próbáltam úgy összerakni, hogy olyan feladatok vannak benne, amiket szeretek és amelyekkel több módon, más szögből is meg tudom edzeni az izmait, szóval itt az a kérdés, hogy valamelyik izomra esetleg kevés vagy sok gyakorlat jut, illetve Ti valamelyik gyakorlatot cserélnétek-e? Kérlek a lábnapról és az alsótestes feladatoktól tekintsetek el.

2018. aug. 2. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem:

túl nagy a volumen, nem kell ennyi széria és gyakorlat sem.

a lábedzést nem kéne kihagyni. Ha nem tudsz guggolni,vannak lábgépek,használd azokat. A lábedzés kardióvaszkuláris edzés is. Sokkat profitálhatsz belőle.

2018. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!