Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezzel az erőszinttel milyen...

Ezzel az erőszinttel milyen progresszió lenne reális az edzéstervemben?

Figyelt kérdés

Fekvenyomás: 85 kg - 6 ismétlés

Guggolás: 120 kg - 6 ismétlés

Felhúzás: 130 kg - 6 ismétlés

Döntött törzsű evezés: 95 kg - 8 ismétlés

Vállból nyomás egykezesekkel: 26 kg - 8 ismétlés


Most értem diéta végére, most kezdenék el tömegelni. Azért tettem fel a kérdést, mert diéta előtti tömegelés utolsó 2-3 hónapjában szinte semmit nem fejlődtem, pedig kalóriapluszos étrend megvolt, jött is fel tömeg, de túl sok zsír volt arányában, és alig erősödtem. Ezzel kapcsolatban is 1-2 tippet szívesen vennék, milyen elképzelés szerint mennétek innen tovább. Eddig 4 napos, kétfelé bontott tervet csináltam (AB-AB).



2018. aug. 10. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld ki a TSM-félét, az erőre megy, és egyszerű. 1: Mell, bic 2: láb, alkar, 3: pihi 4: váll, tric 5: Hát, hátsóváll


A fekvenyomásod elmarad a guggolás és felhúzás mértékét tekintve. legalább 100ban kéne szériázni.

2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszelunk egy edzesmodszerrol TSM alatt, es nem foglal magaba kb semmit.
2018. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

100ba szeriazni nyomasban 120as guggolasnal? Pont, hogy az lenne aranytalan. A guggolas es a huzas altalaban legalabb 1.5x erosebb, mint a fekvenyomas.

Kerdezo menj fel 8akra, amikor megy a 8 emelj 1.25kg-t oldalankent es ujra 8 a cel. Ha nincs akkora tarcsa, akkor menj fel 10re es utana oldalankent 2.5 emeles legyen. Ez erot is hoz, es izomnovekedes szempontjabol is optimalis. A legtobb eroemelo ilyen alapu edzestervvel tomegel.

2018. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Periodizalva a legoptimalisabb edzeni haladobb szinten, ez annyit jelent, hogy van ero es izomepito blokk kulon.
2018. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Maga a felosztás jó az, ami eddig ment? A 4 napos AB? Mert itt kétszer edzettem minden izmot egy héten kisebb volumennel. Nem lenne effektívebb egyszer, de nagyobb volumennel?
2018. aug. 10. 21:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Je igen, a súlyok emelésénél. Itt az, hogy megy-e a 8 ismétlés adott gyakorlatnál, 1 szériára vonatkozik? Mert pl. fekvenyomásnál lehet hamar eljutnék 8 ismétlésig 85 kg-mal, de az összes munkasorozatban nem hiszem, hogy tudnám tartani. Max. az első 2-3 sorozatnál.
2018. aug. 10. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az egesz szeriara, ha mondjuk 5 sorozatot nyomsz, az utolso es az elso kozott mar eleg komoly kulonbseg lenne, igy az elso 2-3 sorozatnal nem lenne eleg a terheles. Ha az 1.sorozatban megy a 8, masodiknal emelhetsz 2.5et, abba kb 5-6-nak kell mennie. Azt probald tartani utana vegig a sorozatokban. A kovetkezo edzesen mar kezdhetsz azzal a sullyal, igy kipihenten eleve jobban fog menni. Ezaltal 2 het alatt emeltel 2.5kgt, es meg tobbet is nyomsz bele.
2018. aug. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!