Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindenki azt mondja nagy...

Mindenki azt mondja nagy súllyal kell edzeni, de akkor az ilyen erős embereken miért nincs izom?

Figyelt kérdés

Az erős emberek alatt nem az erősemberekre kell gondolni, akik súlygolyókat cipelnek, meg ilyeneket csinálnak.


Itt pl. azokra gondolok akik erősek az alapgyakorlatokban.

Láttam elég sok embert akik már nagyon nagy súlyokkal edzettek, de mégsem néztek ki úgy, ahogy kéne.


Ez mitől van? Mindenki azt mondja hogy edzünk nagy súlyokkal, viszont aki már óriási súlyokkal edz az mégsem néz ki sehogy.


Itt ne most ne gondoljunk a szétkoxolt erőemelőkre.

Most a naturálokról van szó.



2018. aug. 11. 16:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Pl. itt van ő:

[link]

Már elég jó erőben van, nyilván jobban néz ki mint mikor elkezdte, de azért mégsem látszik olyan izmosnak. Ha nem is feszítene, meg sem látszana rajta hogy edz.


Itt van a videó amiből kivágtam a képet: https://www.youtube.com/watch?v=YpAXMfqwc_s

2018. aug. 11. 16:45
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Az izomtömeg és az erő között nincs összefüggés, de ezt kb. minden második héten el kell magyarázni valakinek. Az a döntő, hogy az izom milyen rostokból áll össze. Van a vörös izomrost, ami gyengébb, de kitartóbb erőfejtést tesz lehetővé és van a fehér, ami erős, de fáradékonyabb.
2018. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyreszt genetika is, van aki szarrá koxolhatja magát akkor se lesz olyan nagy mint aki jó genetikával naturál
2018. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1, ha az erő és izom között nincs összefüggés, akkor miért szajkózza itt mindenki azt, hogy nagyobb erő = nagyobb izom?


És értem hogy vannak fehér és vörös izomrostok. De mit érek el vele, ha tudom hogy melyik izom milyenből áll?


Mert akit linkeltem emberkét, ő nagy valószínűséggel alacsony ismétlésszámokkal dolgozott, de még sem lett tőle olyan izmos. Akkor úgy érted, hogy neki teljesen felesleges az alacsony ismétlésszámos edzés, mivel nem lett tőle olyan hú de izmos.

Szóval az ő izmai vörös izom rostokból állnak és neki mindenre kizárólag magas ismétléssel kell edzenie?


Vagy ezt most nem értem, hogy mi értelme ennek az izomrostoknak.

2018. aug. 11. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre mondják hogy a testépítőknek "felfújt" izmaik vannak.Látványosak ,de nem hatékonyak,nem képesek összehangolt működésre mert agyon izolálgatják magukat. Erősek oké,sokkal erősebbek mint az átlagember,de messze nem képesek olyan teljesítményre mint akik direkt a minél nagyobb súlyok mozgatására edzenek és nem a kinézetre.

A kinézetre edzés nem hozza magával a teljesítményt, a teljesítményre edzés meg nem hozza magával a kinézetet.Egyfajta optimumot lehet hozni, vannak olyanok akik erőemelésben és bodybuildingben is jó eredményeket értek el ,csak ez a ritkább.

2018. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg létező kérdés

De a kepen szereplő srác van annyira izmos hogy kinyomjon 100kilot fekve

2018. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Összefüggés van az erő és az izomzat között.

VISZONT:

1. Nem lesz az ember látványosan izmos naturálban

2. Létezik, hogy valaki genetikailag baromi erős az izomtömegéhez képest, ezt hívják "paraszterőnek".

3. A srác nem mutogatja magát, de valószínű nem néz ki rosszul.

2018. aug. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy csak 2 éve eddz, kajáját nem ismerjük, kicsit többet enne, jönne még neki 5-6 kiló izom 1 év alatt, elég jó formában lenne. Plusz nem biztos, hogy feltétlenül a minél izmosabb alkat elérése a cél nála, erre nem gondoltál?
2018. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nekem mindig is elég egyértelmű volt.

Csak nézz rá egy erőemelőre. Bőven van rajtuk zsír, nem 6%-os testzsírral fognak bepróbálkozni egy 500kg-s guggolásnál. Izmosak, de nem válnak el tisztán az izmaik, nem olyan "kidogozott" a testük. Edzéskor 2-4 ismétlésekkel dolgoznak. A set-ek között többet pihennek, hogy utána újra a lehető legnagyobb erőt tudják kifejteni.


A testépítők a kinézetre fókuszálnak. Izolációs gyakorlatokat végeznek, elég sokat. Főként 6-15 ismétléssel végzik a gyakorlatokat, jóval kisebb súllyal, mintha csak 2-4 ismétlést csinálnának.


A magas ismétlésszámú és a kis ismétlésszámú, magas intenzitású edzés más izomnövekedést generál.

2018. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy dolog az erő, és egy másik az izmosság, persze az átlagemberhez képest van összefüggés.
2018. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!