Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Páldi Gábor edzésteve jó lehet?

Páldi Gábor edzésteve jó lehet?

Figyelt kérdés

Páldi Gábor testépítő aki a tsm módszer szerint edzi izmait, megosztotta valamelyik nap az edzéstervét:

1.nap: fekvenyomás, vállvonogatás

2.nap: lábtoló, vádli, hasprés

3.nap: pihenő

4.nap: pados evezés, oldalemelés

5.nap: felhúzás

6-7.nap: pihenő


Semmit nem változtattam rajta, ezt így ebben a formában osztotta meg.


Ami kérdés bennem felmerült, hogy például a karja hol kap terhelést? Mármint a fekvenyomás valamennyit megy tricepszre, de alapvetően nem tricepsz gyakorlat. A bicepsz is kap valamennyi terhelést hátazáskor, de legalább egy kalapácsos bicepsz nem kéne? Mert ahhoz képest nincsenek lemaradva a karjai. Tudom, hogy szteroidot használ (mint minden hasonló szintű testépítő) de attól még nem fejlődik az izom ha nem edzi.


Valamint azt hittem a lábazásának szerves része a guggolás, hiszen “tsm, csak a súly számít, alapgyakorlatok” stb és akkor pont a guggolás hagyja ki. Ez még érthető lehet ha volt mondjuk sérülése, de a karedzés hiányát akkor sem értem.


Ismétlésszámokat nem írt, a tsm miatt gondolom, hogy 6 fölé nem nagyon megy, a sorozatokat pedig nem tudom pontosan 8-10 lehet(?)


Ez egy jó edzésterv összességében vagy felejtős?



2018. aug. 18. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Jól elírtam:D

Edzésterve természetesen nem teve.

2018. aug. 18. 22:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem rég megosztott egy videót a melledzéséről. Ha jól emlékszem így nézett ki: 170 kg 10x1 165 kg 10x1, de lábazásnál elvileg 3 ismétlésekkel dolgozik, legalábbis az egyik posztjában ezt írta. Ezt a változtatást én sem értem. Se tricepsz gyakorlat, se bicepsz gyakorlat, se hátsóváll gyakorlat, sem pedig mellről nyomás. Lehet ekkora intenzitásnál már felesleges ezekre edzeni, mert kapnak az alapgyakorlatokból bőven.
2018. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kapnak az alapgyakorlatoknál is ezek az izmok, de több testépítő is dolgozik ekkora vagy még nagyobb súlyokkal, már ha az alapgyakorlatokat nézem és mégis edz bicepszre, tricepszre.

Én jóval kisebb súlyokkal edzek, és én nem érzem, hogy elegendő terhelést kapnak a felkar izmai a többi gyakorlattól. Nem hiszem, hogy a kisebb súly miatt, hisz minden izmom kisebb és gyengébb mint neki, így a terhelést meg kéne kapniuk a kiegészítő izmoknak.

Szóval eddig ez nekem nem tűnik egy teljes edzéstervnek.

2018. aug. 19. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem állja meg a helyét a TSM, mint edzésterv, de arra tökéletes, hogy ismertek legyenek és pénzt keressenek vele.

A lényeg egy jò edzéstervben, hogy alapozz a nagy súlyoz alapgyakorlatokra, egészítsd ki azt koncentrált gyakorlatokkal, ami nem arról szól, hogy erősködj és legyen egy következetes rendszer volumen és intenzitás szempontjából.

2018. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem semmire sem jo
2019. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!