Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tápkieges kérdés?

Tápkieges kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Újabban felkeltette az érdeklődésem két féle tápkieg, amikről még igencsak keveset tudok.

Az egyik:

-Tablettás aminósavak. Erről ciki vagy sem, csak annyit tudok amit a sárga oldal írt, elvileg ezek a tanletták 1 gramm körüli fehérjét tartalmaznak, és úgy van értelmük ha étkezések között beveszel mondjuk 4 szemet, így kb 20 gramm fehérjét viszel be ezzel egy nap. Durván 300 forintra jön ki így egy napra. A konkrét kérdés, hogy ennek naturálban, hobbi szinten van értelme? Elvileg azért jó, mert folyamatosan kap fehérjét a szervezet (a kaján kívül is). Ha csak a fehérjemennyiséget nézem, az egy sima shakeből vagy egy szelet fehérjét csokiból is bevihető hasonló árban.

Vagy rosszul írták ennek a használatát és máshogy kellene ezt alkalmazni?


A másik kieg az edzés előtti pörgetők/bedurrantók.

Szívesen kipróbálnék egy ilyen kieget, főként ha annyira nincs kedv edzeni, vagy egy fárasztó nap után kell menni. Viszont amiket néztem 200-400 mg koffeint tartalmaznak, én pedig most próbálom csökkenteni a napi koffeinbevitelt, kávét is csak egyszer iszom már naponta. Szóval tudna valaki ajánlani egy koffeinmentes pörgetőt/bedurrantót?


Étrendem és edzésem rendben van, ezek tényleg csak kiegészítenék.



2018. aug. 22. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tablettás aminonak nem sok értelmét látom. Edzés közben szoktam bcaa-t iszogatni,de azt is inkább csak azért,mert jól esik.

A Scitecnek van az Ami-no express terméke edzés előttinek,koffeinmentes.

2018. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána nézek ennek a terméknek.

A tablettás aminósavak nekem is furcsák, olyan szempontból, hogy mi értelmük van. Egyetlen előny amit eltudok képzelni a shake-kel, fehérjeszelettel, vagy szilárd kajával szemben, hogy ez egy táskában nem romlik meg akkor sem ha nagyon meleg van egyébként. A shaker amúgy is betud büdösödni, ha nem tudjuk időben kimosni.


De mivel mindig azt hallom, hogy a napi összbevitel számít, ezért nekem úgy tűnik logikusnak, hogy ha reggel iszok egy shaket, 20 gramm fehérjetartalommal, akkor ugyanott vagyok, mintha megennék napi 20-25 szem aminósav tablettát. Szóval lehet, hogy ennek a szállíthatóságán és eltarthatóságán kívül semmi más előnye nincs?

2018. aug. 22. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A tablettás aminosavaknak semmi értelme, jól látod. Azért gyártják, mert el lehet adni.

A koffein nélküli pörgetők rám nem igazán vannak hatással, bár viszonylag keveset használtam. Szerintem ez egyéni érzékenységtől is függhet. Az Ami-NO Expresstől például kifejezetten rosszabbul ment az edzés, el is ajándékoztam, mások szerint meg jó.

2018. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!