Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés és küzdősport...

Testépítés és küzdősport ilyen szinten összeegyeztethető?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem kondizni, ezért a testépítés kifejezést kicsit erősnek érzem, mindenesetre az a célom, hogy izmosabb legyek, eddig úgy tűnik ez megy is. Étrend és edzés rendben van (heti 3 súlyzós edzés, push-pull-leg felosztásban).

Viszont szeretnék elkezdeni egy küzdősportot is, még nem tudom pontosan milyet. Boxra és kick-boxra lenne lehetőségem. Ami miatt egy kicsit tartok a sima boxtól az az, hogy ahol én tanulnám oda jellemzően kicsit “butább” emberek járnak, és nem szeretném, hogy az első edzés azzal teljen, hogy bucira ütik a fejem.

Kick-boxra valamivel szelídebb, normálisabbnak tűnő emberek járnak. Igazából nem tudom, valós félelem, hogy egy kezdőt bedobnak a mély vízbe?


Kondira visszatérve, ha csak küzdősport edzéses napokon a szokásosnál jobban megemelem a tápanyagbevitelt, akkor ugyanúgy fejlődjetek, mint előtte? Szóval ha mondjuk heti 2-3 edzés van és én azokon a napokon 800-1000 kalóriával többet eszek, akkor a fejlődésemnek nem szab gátat a plusz edzés ugye?


Most egy darabig még csak sima kondi fog menni, kiegészítve valamilyen állóképességet fejlesztő edzéssel, hogy azzal ne legyen gond boxon/kick-boxon.


20/F



2018. aug. 25. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzés akár minden sport alapja lehet. Focistáknak is van kondi.
2018. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ismeretsegi koromben olyan ember, aki kb 25 evnyi versenyzes, rengeteg eroemelo, fekvenyomo es testepito vilagbajnoki cim utan tavaly judoban is vilagbajnok lett, szoval teljesen osszeegyeztetheto.
2018. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"kicsit tartok a sima boxtól az az, hogy ahol én tanulnám oda jellemzően kicsit “butább” emberek járnak"


Hát én ugyan nem járok boxolni így az ottani állapotokat nem ismerem de ha buta embereket kell keresni akkor a konditeremben sem kell sokáig kutatni. Sok a "gyúrós Józsi" ...

2018. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor simán összelehet egyeztetni, köszönöm!


#3 igen, konditeremben is vannak “gyúrós Józsik” de ott azért fizikai kontaktba nem kell velük kerülni, legalábbis én mégcsak egy hangosabb szóváltást sem hallottam. A boxtól meg tartok, hogy bedobnak a mélyvízbe, aztán jól megvernek. Vagy az elején még nincsenek ilyen “mindent bele” sparringok?

2018. aug. 26. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát klub függő.

Ahova én járok ott is sok a "buta" de az edző rendes, szóval már 2 éve járok.

2018. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem dobnak egyből mélyvízbe ha igen akkor hagyd is ott azt a helyet.

Én kyoztam, ha jött egy új ember ugyan azt csinálta mint más, vele is volt bunyó de mint a hímestojásra úgy vigyázzunk rájuk olyankor.

2018. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!