Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor miért nem...

Szálkásításkor miért nem lehet megenni a tojássárgáját? Ennyit számít?

Figyelt kérdés

Rengeteg étrendben látom, hogy pl.: Reggeli 3 tojás fehérje + 1 sárgája és hasonlók. Komolyan ennyit számít ha nem eszem meg az összes sárgáját?


Előre is köszönöm a válaszokat.


20L



2018. aug. 26. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet enni akármit a világon, még krémest is. Az számít hogy a nap végén a makrók meg legyenek.
2018. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet enni, semmi baj nem lesz belőle. Csak szónak szeretik túlgondolni a dolgokat.
2018. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Sokféle stílus van. Egyesek rengeteg zsírral szálkásítanak, na ők lehet, hogy inkább a fehérjét hagyják ki :D Persze lehet, hogy nem, én enni szoktam ketogénben ezt is, azt is, inkább a kalóriakeretem szabja meg, hogy mennyire fér bele a sok sárgája.


Kis kalóriakerettel és sok étkezéssel nehezen fér bele egy nagy, zsíros reggeli s akár egy 3 tojásos rántotta egy szelet kenyérrel sem. Nem tudom, milyen étrendeket látsz, 1 tojás s még 2 fehérje az annyira semmi kalória, hogy ilyet csak koplalós idióta étrendekből nézek ki (persze akinek reggelre pár falat is elég, annak jó lehet, azzal nincs gond).


A napi összbevitelnek kell jónak lennie neked. Ha neked 35 gramm a napi zsírkereted, az más, mint amikor nekem 130 volt (amin olykor túlmentem, régi szép idők)... De a zsírlimitedet te határozod el (jó esetben azért a szervezeted is beleszólhat, hogy mivel működik jól), simán mehetsz a magad feje után, nem kell mások étrendjei alapján táplálkoznod, nekem az soha eszembe se jutott például s így is fogyok, ha odafigyelek, csak nem érzem magam pocsékul közben. A fogyás a kalóriaegyenlegen múlik, az egészséges fogyás komplikáltabb, főleg, hogy egyesek szerint napi 1-2 tojássárgája rossz, mások szerint pedig 10-20-szal sincs gond (egyedszinten mindkettő igaz lehet, nem mindenki bírja jól a tojást, de nincs mindenkinek megfelelő egyéb opciója).


Úgyhogy ha neked belefér, nyugodtan egyél több sárgáját. De az rendesen fogja hozni a zsírt és a kalóriát (ami nem gond, csak legyenek rendben a makróid a nap végén).

2018. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Igen számít! Mert a tojás sárgája nagyrészt zsír, ráadásul nem a jó fajtából.


Ha normális étrended van, akkor a napi elfogyasztott mennyiségekben eléggé jól megjelenik, hogy csak a fehérjét etted-e vagy az egészet. Ha komolyan veszed és nem keresel kibúvókat, nem engedsz meg csalásokat, akkor szálkásításkor a legtöbb tojásnak nem eszed meg a sárgáját.

2018. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is 130g körül van a zsír, fehérje 110, kcal 2000 kb. Ebbe simán belefér 4 teljes tojás.
2018. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kibúvókat keres hanem próbál józan ésszel gondolkodni.


Semmit nem fog számítani. Pontosítok, annak aki itt kérdez vagy válaszol annak tök mindegy 2 sárgája ide vagy oda mert nincs olyan szinten, hogy bármit is számítana.


Nem, te se vagy azon a szinten kedves előző válaszoló, még akkor se ha te erről meg vagy győződve :)

2018. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hopsz közben írt más is, #4 nek írtam az utolsó mondatomat.
2018. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A biotech és a bodybuilder oldalán nem egy étrendben láttam már ezt a tojássárgájás dolgot. :D
2018. aug. 26. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:

A biotech és a bodybuilder oldalakon minden étrend masszív termékmegjelenítést is tartalmaz:D

Nekik nyilván az az érdekük, hogy kalóriát tömegnövelővel vigyél be, ne sima étellel. Amúgy semmi bajod nem lesz a tojássárgájától. Én csokival és péksüteménnyel is tudtam fogyni edzés mellett úgy, hogy az erőnlétem egyre jobb lett.

2018. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szergej55 ***** válasza:
86%
A reklám mellett a body.builderhez hasonló oldalak jó része még mindig a 90-es években él, amikor elég volt valamire azt mondani, hogy ez azért jó, mert én azt mondtam, így csak elavult, sokszor rossz dolgokat terjesztenek, amik jelentős részét már rengeteg kutatás megcáfolta az utóbbi években, évtizedekben, és ezek közül csak a legismertebbek az együnk két óránként, mert lebomlik az összes izmunk és fehérjét kell szedni, különben soha nem leszel izmos.
2018. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!