Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy melegítitek be a...

Ti hogy melegítitek be a lábatokat/térdeteket?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy csináltam, hogy lábujjhegyen leguggoltam és legalul rugóztam, közben váltogattam a terpesz szélességét.

Ilyenkor szokott mindig roppani egy nagyot a térdem.

Ezután guggoltam pár sorozatot kisebb súllyal. Én kb. ennyit csináltam a térdem bemelegítésére.


Viszont mostanában elkezdett fájni, még bemelegítésnél is, amikor leguggolok akkor szúr.

Pontosabban nem is a térdem fáj, hanem mellette az izom.


Ezért én arra következtettem, hogy rosszul melegítek be.

Ti hogy csináljátok?



2018. szept. 1. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem bemelegítés. Térdkörzések, helyben futás, 5 perc bicikli, súly nélkül guggolás.
2018. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rugózás tényleg nem bemelegítés, olyan kis tartományban mozog a térd, hogy szinte semmit nem ér. Inkább lábedzés végén nyújtásnak hagyd meg. #1-es jól leírta mik a bemelegítő gyakorlatok, azokkal jobban jársz.
2018. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En oda szoktam allni a radiátorhoz nade ez télen.Nyaron általában a map jótékony hatását használom.Hatasossabb ha egy nagyítóval ra segítesz
2018. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#3, jó de én nem úgy csinálom mint te. Én súllyal szoktam guggolni, ahhoz meg nem elég ennyi. De majd te is megtudod, ha elég erős leszel ahhoz hogy súllyal is guggolhass.

2018. szept. 2. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Én általában a lábhajlító géppel nyomok 4-szer 20-at minimális súllyal, aztán guggolok vagy 20-30-at saját súllyal aztán üres rúddal még egyszer ennyit utána 40kg 50kg illetve 60kg-val is 20-20-at aztán akkorra már elég jól be van melegedve és nekiállok rendesen de 20kg-nál többet nem emelek egyszerre azután se tehát a 60kg után általában 80-100-120-140kg így megyek fel. Egy időbe eszetlenül edzettem, nem melegítettem be és 30-40kg-val emeltem a súlyokat, a térdem nagyon megsínylette a dolgot, utána több mint fél évig nem tudtam lábat edzeni és szedtem a drága izületvédőket mire helyrejött. Nagyon fontos a bemelegítés.
2018. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 perc biciklizes (ha epp nem szabad egyik bicikli sem, akkor magas emelkedon setalok), atmegyek a combhajlito/feszito gepekhez, kis sullyal csinalok 2×15ot, aztan megyek csak ruddal guggolni. Utana mar mehet a suly. Melle szedek izuletvedot is.
2018. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!