Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy ilyen kétnapos edzésterv...

Egy ilyen kétnapos edzésterv hatékony?

Figyelt kérdés

Hetente mindössze két napot fogok tudni edzeni járni, tudom sokkal jobb lenne 3 vagy 4, de jelenleg (egy fél évig biztos) csak kettő fér bele.

Így pontos napot nem is írnék, mindenképp lesz a kettő között legalább 1 nap pihenő.


1. nap:

-fekvenyomás

-vállvonogatás

-csigás letolás tricepszre

-guggolás

-sarokemelés vádlira

2. nap:

-döntött törzsű evezés

-oldalemelés

-felhúzás

-bicepszezés kézi súlyzóval

-hasprés


Nagyobb súllyal szeretnék 4-6 ismétlést csinálni, 8-10 sorozattal hetente.


A súlyt minden vagy minden második edzésen szeretném emelni, 2-3 kilóval (alapgyakorlatokban)


Ez így működhet? Izomtömeg növelése a cél (és erősödés), étrend teljesen rendben van, a gyakorlatok kivitelezése megy. Lehetséges ezzel, ebben a formában fejlődni?



2018. szept. 6. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van benne pár hiba.

Pl. a gyakorlatok sorrendje, mindig a nehezebbel kellene kezdeni, tehát guggolással, felhúzással.


Plusz én még beletennék pár gyakorlatot a tervedbe.

Ilyenekre gondolok mint pl.: Merevlábas felhúzás, Vállból/mellről nyomás, meg hátsóvállra valamit, pl. döntött törzsű oldalemelés.

Meg annyi, hogy én mást és többet csinálnék hasra.

2018. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jogos, a gyakorlatok nehézség szerint csökkenő sorrendben lennének, ezt elég rosszul írtam le.


Merevlábas felhúzás a gerincmerevítő izmokat edzené jobban?

Hasra és vállra akkor még lesz szerintem 1-2 gyakorlat.

2018. szept. 6. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel a guggolásnál keveset kap a combhajlító, ezért írtam a merevlábas felhúzást. De ez attól is függ, hogy konvencionálisból mennyit csinálsz.
2018. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem már, azt hittem a hagyományos felhúzás elég combhajlítóra, de akkor alkalmazom mindkettőt. Vagy kezdetben csak simát, lehet egy darabig annyi terhelés is elég rá, pár hónap múlva pedig a merevlábast.


Igazából az is kérdés, hogy ilyen intenzitással elég, hogy a legtöbb izomcsoport csak heti egyszer kap terhelést?

A 4-6 ismétléses maxaimmal csinálnám a gyakorlatokat viszonylag sok sorozattal, de csak heti egyszer tudnék egy izomcsoportra edzeni.

2018. szept. 6. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ha heti 2x edzenéd meg őket, akkor jobb lenne. Ezt teljes testes edzéstervvel tudnád elérni.


Viszont ha neked az nem jön be, akkor csinálhatod ezt is, ettől is fogsz fejlődni. Viszont ha heti 2x edzel, akkor lehet jobban járnál a teljes testessel.

2018. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam a heti két teljes testesre is, de nem tudtam eldönteni melyik a jobb.

Ha egy izmot/izomcsportot hetente egyszer edzek, de akkor mindent bele, rá egy hétre pedig ismét mindent bele. Vagy heti kétszer kap minden izom, de akkor nyilván nem lehet olyan intenzitással edzeni mindkét edzésen.

Szóval emiatt nem tudom melyik lenne a jobb.

2018. szept. 6. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amelyik neked jobban bejön és tudsz vele folyamatosan fejlődni. Én pl. a teljes testeset választanám, de hát ez egyénfüggő.
2018. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Teljes testesre ugyanezek a gyakorlatok jók?

Úgy értem én 10 gyakorlatot írtam, plusz a merevlábas felhúzás, szóval ha minden edzésen megcsinálom ezt a 11 gyakorlatot (persze kevesebb sorozattal edzésenként) akkor ez jó ugye?

Vagy teljes testre máshogy kellene edzeni?

2018. szept. 6. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljes testesnél én kicsit máshogy csinálnám.


Ott minden izomra 1 gyakorlat, kivéve hasra, hátra meg vállra, ott mehet több is.


Tehát én valahogy így gondolom:


Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás

Evezés

Mellről nyomás

(Vállvonogatás)

(Oldalemelés)

Egy bicepsz gyakorlat ami neked legjobban beválik/tetszik

Egy tricepsz gyakorlat ami neked legjobban beválik/tetszik

Vádli

+ Ugye a has


Amit zárójelbe tettem azt ellehet hagyni, ha fejlődsz a(zok)nélkül is. Plusz alkarra azért nincs semmi mivel valószínűleg elég rá amit kap. Mivel kap a felhúzásnál, evezésnél, vállvonogatásnál és a bicepsznél is.


Láthatod, itt nem tettem bele a merevlábas felhúzást. Ez azért van, mert itt a rendes felhúzást többször csinálod egy héten.

Így nagy valószínűséggel kap, viszont ha nem fejlődik akkor beleteheted a tervbe.

2018. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Így fogom akkor csinálni, alkarra nem szoktam külön, fejlődik anélkül is.


Még egy gyors kérdés ha nem gond: felhúzáshoz, guggoláshoz mikortól érdemes övet használni? Jelenleg még nem megy olyan nagy súllyal, hogy indokoltnak érezzem, de remélem hamar eljutok nagyobb súlyokhoz és nem tudom mikortól lenne célszerű.

2018. szept. 7. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!