Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki ritkán kondizik...

Ha valaki ritkán kondizik annak van vagy nincs értelme?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet: főállásban dolgozok 8-16 óráig.

Ezen kívül sportolok, focizok. Így heti 2 délután ugrott és egy hétvége. Családot is látogatom, ott vannak a napi feladatok. Valamint angol nyelvvizsgára készülök, járok tanárhoz még egy délután ugrott. Nem beszéltem még az otthoni tanulásról.

Nyilván foci napon nem fogok kondizni, van haverom aki így csinálja, marhaság szerintem.

Emellett minden héten van valami nem várt gigszer, pl. bicikli javítás, orvos, fodrász, vásárlás stb.

Vasárnap nincsen kondi.

Havi 1 alkalommal masszőrhöz is járok.

Na meg persze ha nem is minden hétvégén de szoktam eljárni kocsmázni a haverokkal, ugyanis az ember társas lény, és ennyit megengedhetek magamnak.


Nem a kifogást szeretném keresni hanem a megoldást.

Ezért teszem fel a kérdést. Mondjuk ha heti egy alkalommal tudnék edzeni annak van értelme?

És akkor mire kéne? nyilván nem fér bele minden...


Céljaim: Mivel irodai munkát végzek szeretném karban tartani a testem, a fociban az altestem mozog, persze annak sem árt, ha izmosodik, főleg, hogy ne legyen görnyedt, rossz tartásom és átmozgassam magam.


26 F



2018. szept. 13. 12:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha kevesebbet fociznék, max heti 2, és minden héten becsületesen beiktatnék 1 kondis edzést, az használna? vagy sz*rnak egy pofon?
2018. szept. 13. 12:34
 2/16 anonim ***** válasza:

Pont annyival ér többet mint ha nem csinálnád.

Hát nem leszel Arni, na bumm. Az ide irogatók egyike sem lesz az.


De legalább átmozgatod magad. Egy alkalommal is meg lehet edzeni mindent. Teljes test edzés ez a kulcsszó, ne az osztott kokszos edzésterveket nézegesd.

2018. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van. Én is hetente egyszer járok. Korábban fájt a hátam, derekam, ha sokat ültem. Már nem fáj. Vannak látható izmaim. Nem nagy, kidudorodó izmok, de a körvonalak látszanak, úgyhogy formás vagyok. És úgy vettem észre, hogy az egész testem is feszesebb. Egyébként én mindenre testrészre edzek. Kb. 1 óra hetente.
2018. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Sokat nem ér, 2 kellene.
2018. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért ne érne?


Tegyük fel 2 opció van. Heti 1x vagy heti 0x. Na melyik a jobb?


Ha 2x akarna menni akkor tuti jönne valaki, hogy az nem jó menjél 3x...

2018. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Átmozgatásra jó, a nuillánál határozottan jobb valamennyivel:) Arra persze ne számits, hogy akármit is izmosodjál/fejlődjél, de gondolom, nem is ez a cél, ha csak heti egy alkalmat szánsz rá (ahhoz heti 2 is kevés lenne) .
2018. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2-3kg kb jöhet rád, az is látszik valamennyire
2018. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondanám hogy a 3 alapgyakorlatot erőltesd (fekvenyomás, felhúzás, guggolás) kiegészítve 1-2 gyakorlattal, de ha focizol akkor egy olyan előnyöd van, hogy a lábaid nem lehetnek olyan rosszak így ez esetben lábaznod nem nagyon kell szerintem szóval a guggolás kimaradhat, inkább felsőtestre koncentrálj. Ha hetente csak 1-szer tudsz lemenni akkor én azt javaslom hogy a fekvenyomást és a felhúzást erőltesd legjobban, ez a 2 gyakorlat együtt a felsőtesteden szinte minden izmot megdolgoztat (a felhúzás a comb hátsó részét is) és ezek mellé nyomj pár kiegészítő gyakorlatot. Én ha fociznék és egyszer mennék hetente kondiba akkor 7 gyakorlatot nyomnék azon az egy edzésen: fekvenyomás, felhúzás, valamilyen evezés, valamilyen tárogatás, bicepsz franciarúddal, tricepsz franciarúddal (koponyatörő), oldalemelés vállra, mindegyikből 3-4 sorozatot. Nem lenne egy rövid edzés de így a komplett felsőtested kapna egy elég szép terhelést.
2018. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nincs időd, de mozgatni akarod a felsőtested, akkor csinálj otthon valami saját súlyos edzést és kész.
2018. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De egyébként a heti 1 is jobb, mint a semmi.
2018. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!