Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet venni olyan multi...

Lehet venni olyan multi vitaminokat a gyógyszertárban mint a tápkieg gyártóknál?

Figyelt kérdés

Szóval elköltöztem... Se biotech se Scitech semmi... Gyógyszertár van.

Lehet olyat kapni amiben van multi is (nem csak vizben oldódó...) meg ásványi anyag is?


2018. szept. 15. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Centrum multivitamin például. De sok más is.

Én szeretem a Jutavit termékeit, az van sok féle, és viszonylag olcsó.

2018. szept. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A gyógyszertárban kapható multivitaminok többségét ugyanúgy étrend-kiegészítő gyárosok és nem gyógyszergyárosok gyártják.

Mondjuk nem biztos, hogy akár az általad felsoroltakkal, akár ezekkel jól jársz, én még nem találtam ezektől a gyártóktól olyan készítményt, amiben jól felszívódó ásványi anyag formák vannak és az is a kóklerség netovábbja, hogy egymás felszívódását akadályozó ásványi anyagokat csomagolnak össze! Ékes példája ennek a kalcium-magnézium tabletta. Szívgyógyászatban például a magnéziumot pont a kalcium felvételének a blokkolására használják... A nem felszívódó ásványi anyagokra visszatérve, némelyik olyannyira nem szívódik fel, hogy semennyire sem, max. 1-2%.

Szóval kb. bármelyik gyógyszertárban kapható multival ugyanott vagy - pl. Béres, Supradyn, Centrum, Eurovit, Jutavit, de ezekből sem kell az ásványi anyagok felszívódását várni.

2018. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tessék, válogass


[link]

2018. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"amiben van multi is (nem csak vizben oldódó...)"


Ez amúgy mit jelent?

2018. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy nem csak vízben oldódó “multivitamin”. Ugyanis a boltokban kaphatóak legtöbbje nem tartalmaz D,K,E,A vitaminokat...
2018. szept. 15. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem van azokban is, nézd csak meg.

[link]


[link]



Amúgy meg ma voltam rossmannban és láttam biotech vitaminokat. Rossmann meg azért sokkal több helyen van mint gyúróbolt. Sőt juteszemben auchanban is láttam biotech cuccokat.

2018. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!