Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomnövelés+kardió?

Izomnövelés+kardió?

Figyelt kérdés

Igen, tudom ,hogy elég sok ilyen kérdés van, de azért megkérdezem, mert nem minden világos. Szóval, heti 6x edzek (calisthenics+súly) izomtömeg felszedés céljából. Viszont nagyon szeretek kerékpározni is. Kb heti 4x egy héten 2 órákra (gyors tempóval) szoktam menni. Igaz, még csak 3 hónapja csinálom az edzést, és valószínű ez is közre játszik, de nem látok nagyon sok változást (nyilván az is számít, hogy külön nem használok szabad súlyt, csak súlymellényt..). Biciklizés után próbálok enni szénhidrátot és mindig iszok egy fehérje turmixot is. Szóval a fő kérdés, hogy működik-e a kardió és izomtömeg felszedés egyszerre. Valamint, ha gyors felszívódású szénhidrátokat tudna valaki írni, akkor azt is nagyon megköszönném (most zabpelyhet eszek utána, ami ha jól tudom akkor lassú felszívódás, szóval nem a legjobb).


Köszönöm!



2018. szept. 21. 15:32
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Szőlőcukor

És azért nem fejlőtsz mert califag vagy. Emelgetni kell a vasat

2018. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor próbálom a szőlőcukrot. Meg nem csak saját testsúlyos gyakorlatokat csinálok. Figyelek az ismétlésszámra és arra, hogy edzésről edzésre növeljem a terhelést. Mindent kiegészítek súlymellénnyel/hátizsákba súllyal ami már könnyű (pl, fekvő, gugglás...stb). Csak azoknál nem használok külön, amin még tudok emelni súlyok nélkül (pl húzódzkodás). Meg amiket nem tudok normálisan megedzeni, arra természetesen súlyzót használok.
2018. szept. 22. 09:22
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Helyes

Egyébként 3 dolog kell hogy fejlődj:

Mozgás

Táplálkozás

Alvás, ezt sokan elfelejtik

Ha nem alszod ki magad nem fogsz fejlődni. Kell a 9 óra pihentető(2óra mélyalvásos) alvás minimum edzés utáni este, de legjobb ha mindig

2018. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát mindezekre próbálok figyelni. Kajára nem annyira tudok, csak a fehérje és szénhidrád bevitelre (meg próbálok ebéd kivételével normálisan enni), mert még otthon lakok.
2018. szept. 22. 13:00
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
Akkor kajában mi az amire nem figyelsz? Proteinen és szénhidráton kívül csak zsír van
2018. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jogos.. A szénhidrátra akkor úgy értem, hogy reggel lassan felszívódó, edzés után próbálok gyors felszívódásút, vacsorára meg minél kevesebb szénhidrátot enni.
2018. szept. 22. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!