Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyi edzés sok, vagy elég?...

Ennyi edzés sok, vagy elég? Ha sok, akkor ti hogy csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy heti 4 edzés lenne. 3x teljes testes, 1x pedig saját testsúlyos edzés.


A teljes testes edzésnél rendesen, nagy súllyal csinálok mindent, minden izomcsoportra van egy gyakorlat 3-4 sorozattal. Kivéve hasra, mert arra egy komplett hasedzésem van, amit minden másnap csinálok.


A saját testsúlyos edzést azért akarom beiktatni, mivel érdekel az ilyen "mutatványok" és szeretném őket megtanulni.

Ilyenekre gondoltam, hogy ezeket csinálnám: planche, muscle up, dragon flag, kézenállás, front lever, zászló, stbb..


Azért nem akarom a teljes testes edzésbe beiktatni a saját testsúlyos gyakorlatokat, mert már így is elég sok gyakorlatot csinálok és most is 1,5 - 2 óra alatt van meg az edzés.

Ha még beiktatnám ezeket, akkor még tovább tartana. Ezért gondoltam, hogy szentelek neki egy külön napot.


Ez így sok lenne, ha a 3 teljes testes edzés mellé még beiktatnék egy ilyen saját testsúlyost is?


Köszi előre a válaszokat.



2018. szept. 29. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A 1.5-2 óra soknak hangzik. Nem kell millió izoláló biszbasz gyakorlat. A nagy alapgyakorlatokat toljad keményen.


Emellett bele fér a tornászkodás is, nem olyan nagy terhelés az...

2018. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem csinálok millió izolálást. Csak a lényeges gyakorlatokat csinálom, de így is 1,5 -2 óra egy edzés.


Ez a terv:


Guggolás 5x5

Felhúzás 1x5

Fekvenyomás 4x5

Evezés 4x5

Mellről nyomás 4x5

Vállvonogatás 3x8

Bicepsz 3x8

Tricepsz 3x8

Vádli 4x8

2018. szept. 29. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat ha ennyi gyakorlatot csinalsz, akkor rengeteg a piheno koztuk. Ennek kb 1 oraba bele kellene fernie
2018. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az alap bemelegítés kb. fél óra, plusz minden gyakorlat előtt csinálok pár bemelegítő sorozatot is, tehát majdnem 1 óra csak a bemelegítés. Akkor edzés végén van nyújtás, ott 1-1 nyújtó gyakorlatot kitartok 1 percig és a makacsabb, merevebb izmokra többet is csinálok, tehát a nyújtás is kb. fél óra.

Az edzésnél meg olyan 3 perc a pihenődők átlaga. Egy edzésen csinálok 31 sorozatot, az 1 és fél óra pihenő.

És még én mondtam keveset akkor a 1,5 - 2 órával, mert ez 3 is van...

2018. szept. 30. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!