Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még hány kg izomra számíthatok...

Még hány kg izomra számíthatok? Ilyen "könnyű" elérni a naturál maxot?

Figyelt kérdés
Jópár éve már edzegetek, de nem kondiba hanem otthon sajat testsúlyos gyakorlatokkal, de abból se csináltam túl változatosan, sokat, azontúl volt tavaly egy 9 hónap, amikor volt lehetőségem konditermi gépeket hasznalni heti 2-3x 40 percre. Kajara nagyjabol figyeltem, akkoriban hiztam, majd mikor befejeztem, nem is igazán tudatosan, ink mert megjött a kedvem a futáshoz, leszálkásítottam. Azóta pár kgs mozgások voltak, de az edzéseken fejlődök, és mások szerint is szálkásabb vagyok. Most ott tartok, h vagyok min. 79kg reggel,181-2 cmhez,és sztem nincs több tzsm 15nél,ink kevesebb picit,vagy annyi. Mivel sokan azt mondják, h magassag-100 kb. bár gondolom ahhoz még lekéne adnom egy 6kgt, de ez az, h többet nem hiszem. Vagyis ez a számolás szerint elképzelhető, h akár 10kgn belül vagyok a genetikai maxtól, sőt, lehet csak 8-9re? Vagy ink az lehetséges, h én más alkat vagyok, és ezzel a tzsvel, amit én amúgy nem érzek soknak, 95kg lennék? Mert viszont, ha 12kgra számolom a zsírom, akkor 95kgval, a zsírmentes testtömegem se érné el a -100at. Amúgy már jobb alkatom van, de nem nézek ki túl jól, szóval ezért is furcsa nekem, a kérdésem leginkább erre vonatkozna, h most hogy is néz ki ez a - 100,zsírmentesen vagy ink 3-6-10%ra értendo általanosságban, és mekkorák lehetnek az eltérések? Az elképzelhető, ha elkezdenék kondizni, pont most tervbe került, akkor 2,5 év alatt genetikai maxon lennék, elvégre 22-23 honap alatt meglehet annyi amennyi kell ahhoz, akkor a zsirt kell rendbetenni, de arra 7-8 honap eleg lehet, az alatt fogyok annyit, h a mostani es a tomegeles alatt felszedett zsirom lemenjen egy kb 11-12%ra. Sztetek ennyi zsirral mi a realis suly nekem, én ahogy nézem tuti 90 kgsnak kell lennem, de lehet 93 is...ja és most h mostmár talan nem szamitok kezdonek, mennyi sulygyarapodast tűzzek ki a tomegelesnel 1,5kgt/ho, vagy ink 2?

2018. okt. 2. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon ajánlom elolvasni.


[link]


20 év naturál testépítés után is van még hová fejlődni.

2018. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 Hát szerintem ez a fickó túlzásba esett... egy felfújt húsos malac. Sohasem értettem, ennek mi értelme?

Miért nem jó a szinten tartás és egészségmegőrzés, ha lassan eléred a genetikai maxot?

2018. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ő nem a kinézetre gyúr, hanem sportként csinálja. Leszarja hogy néz ki, a maximumot akarja kihozni magából.


A legtöbben nem ilyenek vagyunk, de ez egy jó példa arra, hogy a genetikai maximum sokkal messzebb van, mint amit pár év gyúrással el lehet érni.

2018. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kep engem csak kivancsisagbol erdekelne, amugy ezzel nem tudsz sok mindent csinalni, lehet alapbol olyan fejed is van, mint egy kidobonak/ukran maffiozonak, az alkatod meg is felel ehhez. Nekem meg olyan fejem van, h latszik, h belem lehet kotni, mert visszahuzodo tipus vagyok :D az emberek meg ugye ilyenek alapjan mar előítéleteket gyartanak ami nem is baj, mert ez oszton, az eletbenmaradast szolgalja. Ha utana belatja, h rendes vagy, nem mindegy? Aki azt mondja h nincs benne semmi eloitelet az hazudik, ahogy mondtam, ez az osi, allati osztoneinkbe van kodolva. De aki eleg intelligens, az tudja ezt a helyen kezelni, tul tudja magat ezen tenni, nem itel el ez a benyomas miatt, csak max eleinte kicsit tart toled.
2018. okt. 2. 23:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs ezt egy masik kerdeshez akartam xd a valaszokat koszi, felpontoztam :D
2018. okt. 2. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 17 éve edzünk, végig LifeTime naturálon, és még mindig tudunk fejlődni erőben és izomtömegben egyaránt. Az a "naturál max." határ nem létezik, legfeljebb lelassul idővel a fejlődésed, szóval biztosan nem érted el a naturál maxodat. A legtöbben azzal rontják el a dolgot, hogy nagyon mellélövök a testzsír%-ot... Olyat tippelnek magukra, ami közel sincs a valósághoz, és ezért már elkezdenek a "naturál max" gondolatával játszani, holott teljesen átlagos fizikumuk van /nem rád értem, hanem általánosságban mondom/. Ha tudsz, vagy lehetőséged van, próbálj egy pontos testzsír% mérésen részt venni, és egyből kiderül az igazság. Nem azt mondom, hogy biztosan mellélőttél, de nem egy ismerősöm van, aki 15%ra mondja magának a testzsírt, és még fel is háborodik ha azt mondom neki, hogy az jóindulattal is min. 25%...
2019. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!