Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire vet vissza a testépít...

Mennyire vet vissza a testépítésbeli fejlődésben a véradás és a plazma adás? Nem nagyon találtam erről infókat a neten. Mindkettő érdekel külön-külön.

Figyelt kérdés

Véradás: Férfiként évente azt hiszem négyszer, minimum 60 napos különbséggel lehet adni fél liter vért önkéntes alapon.


Plazma adás: Évente talán 50-szer lehet adni a vérplazmádból pénzért (lehet vele keresni évi 150-200 ezer forintot). Végigvezetik a véred egy gépen (mint a dialízis gép), amiből kiszűrik a plazmát és aztán azt visszavezetik beléd. Lehet csinálni talán három-négy naponta is.


A számok amiket írtam lehet nem pontosak, de nagyságrendileg igen. Kérdésem, hogy ezek mennyire vetik vissza az izomnövekedést, fejlődést? Tapasztalat?



2018. okt. 6. 09:28
 1/4 wrspeed80 ***** válasza:

Én szoktam vért adni, itt min 12 hét kell elteljen. A véradás utáni pár napban van különbség csak, hamarabb elfáradok olyankor, de az is inkább futás közben jön elő és nem kondizás közben. Szerintem nincs ebből fakadó hátrány, ha meg van is, vkinek az életét mented meg vele szóval megéri;)

Plazmát még nem adtam, arról nincs tapasztalatom

2018. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jarok plazmat adni. Kicsit visszabb vesz az erobol. Illetve utana faradekony vagyok, ezert szoktam este tajekan. Aznap elvileg nem lehetne edzeni, de, ha szoktam akkor elotte edzek. Vigyazni kell, mert, a plazma ujratermelodesehez sok feherjet kell enni, az edzeshez is kell, es ha egy bizonyos szint ala esik a verfeherjeszinted akkor eltiltanak az adastol 1 honapra elsore. Szoval ha elkezded akkor inkabb csinald ugy hogy az utana valo nap legyen piheno nap, utemezd ugy az idodet az edzesterveddel, jobban jarsz.
2018. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Nincs semmiféle negatív hatása számunkra. Viszont aki nem naturál az úgy tudom nem adhat vért.?
2018. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Plazmat se, 3as.
2018. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!