Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növényi fehérjét bele kell...

Növényi fehérjét bele kell számolni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a növényi fehérje nem teljes értékű, de ha teljes értékűvel van kombinálva, akkor bele lehet számolni? Pl fehérje+ zab? Vagy ne foglalkozzak vele ha bőven viszek be fehérjét? kb 63-4kg lehet a zsírmentes tömegem, növényit is számolva olyan 160-180g fehérjét viszek be naponta. Ebből 40-50g növényiből jön.
2018. okt. 12. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne számold bele, biztosabb ha csak az állatit számolod, arra jön még kis növényi ráadás és jó. A növényit azok akarják erőltetni, hogy mindenképp számold bele, akiknek korlátozottak az anyagi lehetőségeik, sokallják a pénzt húsra és így akarnak "spórolni", hogy azt mondják bele kell számolni a növényit is. De valójában csak az izmaik növekedésén spórolnak.


A vegán testépítés egy más dolog. Akkor játssz a növényi fehérjeforrások aminosav profiljaival, ha nem eszel húst, mert akkor nincs más választásod. Ha eszel, ne ezzel bohóckodj, hanem egy elég húst (/állati eredetű fehérjét).


Én 80 kg vagyok, eszem kb 170-180 g állati fehérjét és még ki tudja mennyi sok növényit, de ez utóbbit én sem számolom.

2018. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az is hasznosul, úgyhogy ha elég változatos a növényi fehérje, az számolandó. Ha egyféle, az már nem ad jó aminosavprofilt. Neked az állati fehérje is bőven elég, bizonyára az sem hasznosul mind, de nem árt biztosra menni. Aggódnod semmi értelme.


Ha a fehérjebeviteled nagy része növényi, akkor komplettálni és számolni kell.

Semmi baj nincs a növényi fehérjére alapozással, csak csinálja jól az ember. Engem az is zavarna, ha egészségtelenül sok fehérjét tolnék be, ezért is számolom a növényit (amit változatosan eszem, nem lehet rossz a profil, de általában az állati viszi a prímet, felesleges aggódni).

2018. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Számold! Mert azzal is lehet izmot építeni! nem hide el ezt a sok maszlagot hogy nem jók semmire, én évekig szójàt ittam csakbés ugyan úgy jöttek az izmok, erre vannak Vega testépítök is példaként nem csak én.
2018. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!