Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen módszer szerint érdemes...

Milyen módszer szerint érdemes edzeni a sorozatokat illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

célom jelenleg erő-állóképesség növelés.


Vegyünk egy példát: fekvenyomásban 60 kilóval képes vagyok teljesen szabályosan 25 ismétlésre.

A célom az lenne, hogy ezt felvigyem mondjuk egy éven belül 50 ismétlésre.


Ilyen esetben mi lenne a leghatékonyabb:


a. A szokásos 3 sorozatot mind vigyem el technikai bukásig a lehető legrövidebb pihenőkkel a sorozatok között ( 30-60 másodperc )


b. A szokásos 3 sorozatban lőjem be egy fix-re az ismétlésszámot, amit minden edzésen teljesítenem kell, és próbáljam meg edzésenként növelni 1-el?


Nekem a b megoldás szimpatikusabbnak tűnik, és erőnövelés szempontjából mivel nem kerülök az utolsó sorozatot kivéve technikai bukás közelébe lehet hosszabb távon jobban is működne.


Ti mit javasoltok, melyik hozhat ebben az esetben nagyobb sikert?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 23. 03:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a b elképzelésnél is rövidebb pihenők lennének a sorozatok között, szintén 30-60 másodperc!
2018. okt. 23. 03:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Bukásig nem edzünk folyamatosan. Egy oldalt tudnék írni, hogy miért. Legyen annyi elég, hogy aláássa a regenerációt, illetve komoly erőszint csökkenést okoz, ami az előbbit figyelembe véve, akár tartóssá válhat.


A második verzió pedig kivitelezhetetlen, hiszen nem lehet ilyen ütemű fejlődést produkálni még "támogatással" sem.

A legegyegyszerűbb módszer a max erő növelése az adott gyakorlatban. Aki tud ismételni néhány darabot 120 kikóval egyedül, az a 60 kilót észre sem veszi. Noha nem biztos, hogy kapásból 50et fog tudni vele nyomni, de ott már sokkal reálisabb a "b" verziód, miszerint alkalomról alkalomra növelheted a mennyiséget. Hiszen az erő é a tömeg adott, csak hozzá kell szoktatni egy eltérő terheléshez a résztvevő izmokat.

A három sorozat kevés, ha erőt akarsz növelni. Piramis elv, szépen föl és szépen le. Mondjuk 15-10-8-5-3-5-10

2018. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És értem is részben, amit leírtál. Tehát kell a terhelést is periodizálni, hogy az állóképességet is tudjam fejleszteni.


A fix ismétlés számokkal mi lenne a probléma rövid pihenőidőkkel? Mondjuk ha heti 3 alkalommal 3 szériában végeznék 15 ismétlés felett fekvenyomást?


Heti 3 alkalommal lenne ez a metódus. Erőnövelésnél tudom, hogy kell 6-8 széria legalább sorozatonként de ott 3-6 ismétlést végeznek hozzá.


Akkor állóképesség növeléshez heti 3 fekvenyomás edzéssel esetemben inkább a b megoldást választanád?

2018. okt. 23. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!