Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell edzésre érdemes...

Kettlebell edzésre érdemes beiratkozni, ha a derekam gyenge láncszem?

Figyelt kérdés

Szeretnék megerősödni, azonban sajnos derékfájós vagyok. Magas vékony testalkat vagyok, ha sokat ülök vagy ha nehezet emelek könnyen megfájdul a derekam alsó a része.

Elég megoszló véleményeket hallottam a kettlebell-ről, valaki szerint használ, valaki szerint súlyosbítja a problémát.



2018. okt. 28. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre tökéletes.Amit leírtál az alapján a rossz tartás és a gyengeség miatt fáj.A gerincmerevítő gyengeségén és a helyes emelési technikán a rendszeres kettlebell edzés segíthet.Az egész napos rossz tartást,ami mondhatni a fő kiváltó viszont neked megoldanod.
2018. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tisztában vagy vele, hogy a súlyzó alakja, színe semmit nem számít???????

Még hosszú út van előtted

2018. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt a derekam, mivel sokat kellett asztal mellett állva görnyednem. Én elkezdtem járni gerinctornára, ami jó volt, csak nem vettem észre fejlődést. Valószínűleg azért, mert a terhelést nem emeltük, tehát úgy volt kitalálva a torna, hogy aki újonnan esik be, az is bírja. Ezért akik régóta jártak, azok nem tudtak fejlődni. Oda 1-2 évig jártam, majd utánaolvastam és a kettlebellt ajánlották sokan, mivel elvileg ugyanazokat az izmokat erősíti, mint a gerinctorna. Van egy kicsi gerincferdülésem is, ezért én úgy kezdtem, hogy elmentem egy gerincorvoshoz, hogy vizsgáljon meg és mondja meg, hogy járhatok-e. Én is vékony testalkatú vagyok, 41 kg voltam akkor. Végülis mindent rendben talált, azt mondta, hogy járhatok. Ez még 2012-ben volt, jártam kb. 4 évig csoportba és azóta magam edzek konditeremben részben kettlebellel részben máshogy. Volt olyan időszak (pl. amikor diplomáztam), hogy 2-3 hónapot ki kellett hagynom az edzéssel, olyankor újra előjött a fájdalom a sok számítógép előtt ülés után. Egyébként megszűnt, semmi problémám nincs a derekammal. Meg is erősödtem, mostmár 47-48 kg vagyok. Szerintem próbáld ki, kis súllyal kezdd el, az edző figyelni fog arra, hogy ne terheld túl magad és fokozatosan nehezíts. Én pl. 1 évig 6kg-ossal csináltam, utána megint 1-2 évig 8kg-al és csak ezután váltottam a 12kg-ra, amikor kellően megerősödtem. Utána pedig már vegyesen 12kg és 16kg volt a használt súly az edzéseken. Segített az edző és szólt, amikor úgy gondolta, hogy váltanom kellene.
2018. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, adok neki egy esélyt.
2018. okt. 29. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!