Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok ajánlani olyan 3...

Tudnátok ajánlani olyan 3 napos alap edzéstervet, amiben a lábnap külön az egyik nap és az edzések kb 35-45 perc alatt letudhatók? (szeretnék futni edzések után még 45 percet pluszban és nincs időm órákat lenni edzőteremben)

Figyelt kérdés
Sziasztok. A segítségetek kérném. Futni futok már pár hónapja, kb 10 km/h-s sebességgel letudok futni 7-8 km-t, viszont súlyzós edzést nem végeztem már kb 2 éve. Most szeretnék újra nekiállni és mivel kint már hideg van, a futást is bevinném az edzőterembe. Arra gondoltam egy 3 napos terv jó lenne, úgy hogy a lábnap külön lenne, mert aznap akkor nem futnék. A lábnap lehet hosszabb is, de a futós napokon szeretném a súlyzós edzés részét letudni 35-45 perc alatt, hogy ne legyen az edzés soha 1,5 óránál hosszabb. Nem akarom túlbonyolítani, egy egyszerű edzéstervet szeretnék, amivel már kellőképp megtudnám edzeni az izmaim. A célom egy egészséges jó kondíciójú izomzatot felépíteni pusztán. Hálás lennék a segítségért, régen sokat olvastam utána a témában, de már nem igazán tudom melyik gyakorlatok lennének hatásosak így kezdőként milyen ismétlés és sorozat számokkal.

2018. nov. 2. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát...

35-45 perc nem túl sok egy teljes felsőtest edzéshez...

A felhúzás, fekvenyomás, fej fölé nyomás, evezés amiket én mindenképpen bele raknék. Emellé, még ha marad időd, mehet egy-két extra gyakorlat kifejezetten kissebb izomcsoportokra célozva. Mondjuk egyik edzésen egy kis extra bicepszre, utána a következő edzésen tricepszre stb

2018. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy a 3 napból lenne egy lábnap. A másik két nap meg szétszedve hogy mondjuk A: Mell-Tricepsz-Váll B: Hát-Bicepsz-Has. Így se lehet kihozni 45 perc alatt egy A és másik nap 45 perc alatt egy B napot?
2018. nov. 2. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak 2 nap van felszőtestre, akkor azt már ne szedd szét.

De ha mégis, keress rá különböző pull-push-leg splitekre (nagyon népszerű, 1000+1 edzésterv lesz fenn), ezesetben az kell neked.

2018. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!