Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik növényi fehérje...

Létezik növényi fehérje kapszula vagy tabletta?

Figyelt kérdés
Nem bírom a laktózt és magát a fehérje shakert se tudom meginni. Kapszulába vagy tablettába létezik növényi fehérje? Edzőm csak port tudott ajánlani,neten meg semmit se találok. Hátha valaki találkozott már vele..
2018. nov. 3. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Erosen ketlem, mivel egy normalis mennyiseghez be kene venni belole 20-30 kapszulat.
2018. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Nem hinném, hogy létezik ilyesmi, még sosem találkoztam vele, de létezik több megoldás is erre:


Az első opció a vegán fehérjék, ezek egyáltalán nem tartalmaznak tejet. Szinte biztos, hogy gyárt ilyet az összes nagyobb tápkieges cég (amit biztosan tudok, a Peakshop, és a Biotech, a Peaknél többféle is van, illetve az Absorice is forgalmaz ilyet). Igaz, ezek valamivel drágábbak a hagyományos fehérjéknél.


A második opció a laktózmentes fehérjék, ezek nem növényi alapúak, tartalmaznak tejet, de laktózt nem. Szét kell nézni a gyártóknál. A Biotech például mostanában dobta piacra a Zero Bar-t, talán tejsavófehérje izolátumból van (meg rengeteg szójából), de tejcukrot nem tartalmaz. (Sajnos árban nem tudom hol van ez a kategória, én a tejfehérjére is allergiás vagyok.)


A harmadik opció pedig a marhafehérje. Mondjuk ez a legdrágább választás (az összes fehérjepor között), én néha megpróbáltam, de rosszul vagyok az ízétől, és az ízesítetten is érzem.


A negyedik opció az, hogy a szükséges fehérjét étkezéssel viszed be. Általában napi 1-1,5 g/testsúlykilogramm fehérjét ajánlanak. (Tehát egy 60 kilós embernek egy nap minimum 60 gramm fehérjére van szüksége, de nyilván sok mindentől függ, pl. egy edzős napon, főleg diéta alatt 2 g/tskg is lehet.) Nagyon sok fehérjében gazdag élelmiszer létezik: csirke(mell), halak, marha, hüvelyesek, kendermag, stb.


Azt is írtad, hogy nem tudod meginni a shaket, erre létezik egy nagyon jó megoldás - belesütheted a sütikbe/palacsintába/gofriba a fehérjeport, vagy csinálhatsz jégkrémet, de kevés vízzel felöntve pudingnak is kikeverheted (ez nagyon finom, pedig a shake nekem is nehezen csúszik). Sőt, a neten vannak fehérjeszelet receptek is. (Diétádnak megfelelően is variálhatod a recepteket, ha esetleg diétázol.) :)

2018. nov. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!