Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardió súlyzós edzés után,...

Kardió súlyzós edzés után, mennyit kéne futni?

Figyelt kérdés
Ti mennyit szoktatok kardiózni?
2018. nov. 6. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik fázisban? Tömegeléskor vagy szálkásitáskor? Nagyon nem mindegy... Én tömegeléskor maximum 15 percet HIIT-ben és azt sem minden nap.


Szálkásitáskor reggel éhgyomorra súlyzos edzés nélkül másfél órát (azt természetesen nem HIIT-ben, hanem kényelmes tempóban, pl gyaloglás futópadon maximális emelkedésen kb 5.5 km/h-val vagy kocogás alacsony emelkedéssel , vagy taposás kb 15-ös fokozaton)

Súlyzós edzés után 40 perc HIIT (tudom, sokan azt mondják, nem szabad 20-25 percnél többet HIIT-zni még szálkásitás közben, de ez teljesen egyén függő, nekem nincs bajom tőle, nem nagyon veszitek izmot tőle)

2018. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Általános meghatározás szerint:


Kardio edzés típusok:


- hosszantartó, alacsony vagy közepes intenzitású, aerob mozgás, folyamatosan egyenletes pulzusszámmal

- rövid ideig tartó, nagy intenzitású és ciklikusan változó mozgás


Véleményem szerint ez így nem becsületes, hiszen akkor minden edzésforma a kardióba sorolható (lenne).


A kardió elnevezés a szív / érrendszert edző mozgásformákat jelenti eredetileg. Ezt pedig lehet edzeni hosszan kis intenzitással, meg forditva. Én azt a definiciót szeretem, ami szerint a magas pulzusszám elegendethetetlen, de még aerob tartományban vagy. A futás - nem a sprintelés - tipikusan ilyen (a sprint anaerob)!


Ha ezt elfogadod, akkor a futás nemtom mit tudna ehhez hozzátenni? Mármint utána.


Ha egyszerűen csak súlyzós edzés utáni valamire gondolsz, szerintem nem kellene összekeverni a kettőt.

Hacsak nem sokkolni akarod a szervezetedet.... Ami időnként jó dolog.


Egy példa: reggel (de mindegy is) kezdesz egy jó kis kardió-edzéssel. Szobakerékpár, burpee, hajnali futás stb. Ezzel elégeted a cukrokat.


Utána a súlyzók. Látszatra ellentmondás, de sokan ezt használják a zsirégetésre.


Én súlyzós edzés után semmiképpen nem kardióznék - pl. futás -, hiszen éppen az izom táplálását veszed le a kardióval. Súlyzózás után pihenni kell!

2018. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!