Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit lehet ezzel kezdeni?...

Mit lehet ezzel kezdeni? Újból akarom kezdeni az edzést, de valami mindig az utamba áll?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem edzettem. Most kicsit motiváltabb lettem, ezért újból nekiálltam.

Guggolással kezdtem az edzést, az első 2 sorozat jól is ment, nem volt semmi baj. A 2. sorozat után kezdtem kicsit furcsán érezni a bal combom. A belső részénél egy enyhe szúró érzést éreztem.

Ezután nekiálltam a 3. sorozatnak is, viszont ez a fájdalom csak erősebb lett és az alsóhátam is megfájdult (ott is a bal oldalon).

Megcsináltam még egy sorozatot, de a végére már nagyon fájt. Már a pihenőidőben is éreztem rendesen a fájdalmat.

Mivel nem akartam rontani a helyzetet, ezért az utolsó, 5. sorozatot kihagytam és nekiálltam a következő gyakorlatnak, a felhúzásnak.

Még a bemelegítés sem ment, mert már úgy fájt a hátam és a combom. Így hát 4 sorozat guggolás után abbahagytam az edzést.


Szerintem nem alkalmaztam nagy súlyokat. 70kg-ba guggoltam ötöket, úgy hogy régen ment 110-120kg-mal is ennyi.

A bemelegítést sem hanyagoltam el, alaposan bemelegítettem. (gimnasztika, szobabicikli, bemelegítő guggolás sorozatok)

A technikám nem a legtökéletesebb, de tudom hogy hogyan kell guggolni, mivel régen edzettem és akkor is sokat guggoltam.


Szeretném már újból elkezdeni az edzést.


Mi lehetett a baj, mitől sérültem le, mit tegyek hogy minél előbb elmúljon és többet ilyen ne forduljon elő?



2018. nov. 17. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Inaktív a farizmod, kimarad a mozgásból.
2018. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tothp ***** válasza:
Talán nem ott kéne kezdeni, ahol abbahagytad. Kezdj el edzeni úgy mint a legelején. Ha a szünet előtt megfelelő alapokat építettél, hamarosan újra a régi formádat hozod.
2018. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, és ezzel mit tudnék kezdeni, hogy tudnám bevonni a munkába?


#2, nem ott folytatom, ahol abbahagytam. Írtam is, hogy most 70kg-mal csináltam, de régen ment 110-120-al is.

2018. nov. 17. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. csak egy tipp volt. keress rá a farizom aktiváló gyakorlatokra, és csináld meg párszor egy héten, vagy mielőtt edzel. és figyelj oda arra, hogy a gyakorlatok végzésénél feszítsd azt az izmot.
2018. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tothp ***** válasza:
AKkor kezdj kevesebbel. Ezek szerint a 70 is sok. Nyugi, hamarabb eléred a 120-at, mint legelőször. Ebbe a hibába sokan belelesnek. Más, klasszikus sportágaknál is.
2018. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kis súllyal kell elkezdeni visszaszoktatni magad.
2018. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És hiába csak 70 kg, elsőre sok lehet egy hosszú kihagyás után.
2018. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!