Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha erőnövelés a célom, mivel...

Ha erőnövelés a célom, mivel maxolhatom ki még, a terhelést?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy rá koncentrálok, az izom összehúzódásra, vagy dinamikusan végzem a gyakorlatot.
2018. nov. 17. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Folyamatosan kell természetesen koncentrálni, fejleszteni az agy-izom kapcsolatot.

Próbáld ki a különböző összezavaró, sokkoló technikákat is.

2018. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Piramis elv és tömegelő étrend.

És van még egy fontos tényező, ami azonban nem biztos, hogy sikerül. A mértékletesség. Ha szétgyúrod, szétszivatod magad nem fogsz/lassabban fogsz fejlődni.

Érdemes partnerrel edzeni, aki végig kísér. Ennek egyrészt pszichés okai vannak, hisz olyan súlyokkal is tudsz dolgozni, amikkel egyedül nem, illetve kitudod hozni magadból a maximumot, hisz nem kell aggódni amiatt hogy lent maradsz. Az fokozatos és apró segítségadás technikájáról már nem is beszélve.

Amit írtál, hogy dinamikus gyakorlat kivitelezés... Az excentrikus fázis közel azonos idejű legyen, mint a koncentrikus. Itt ugyan akadnak kivételek, azonban a legtöbb gyakorlatra mégis igaz.

Az pedig, hogy fókuszálsz... szerintem alap. azonban a csúcsösszehúzódást megélni jelentős erővesztéssel jár. Nem mondom, hogy nem hatásos... de általában az egoja áldozatául esik az ember.

2018. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pont ma, próbáltam ki a "koncentráló" technikát, hát annyi történt, hogy égtek az izmaim, de piszkosul, ráadásul fele annyi ismétlés számmal tudtam dolgozni.

Akkor ez fejlődés szempontjából nem túl elönyős, ez a túlzott koncentráció ?

2018. nov. 17. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!