Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha lejebb megyek kilóban,...

Ha lejebb megyek kilóban, hogy lehet el érni, hogy ne veszítsek annyi izmot?

Figyelt kérdés

1 éve és 2 honapja edzek már saját testsúlyal! Húzocodás, tolockodás néha fekvő támasz, sarok emelés, Gugolás, Has sprés neha felülés! Így szoltam edzeni napi szinten egy órákat jelenleg 79 kg vagyok jobban mondva 79,7 ! 76 , 76,3 kg-re szeretnék le menni. mert már 77 kg is meg látszik nagyon így meg mar dagadt vagyok. 76 kg körül meg majdnem kocka hasam van ami 77 kg-nel is igy van még , de 76 kg-vel már pont annyi a felesleg amennyi kel. 182,5 cm magas vagyok! Ha leadom a testsúlyt az összes + izmot amit a 79 kg nyujtott el vesztem ? 1 orat edzem 1 nap ez se tudom , hogy elég e már nem kéne mondjuk 1 óra 30 perc már nekem? Ha el is vesztem a + izmot az akkor is oda vész ha mondjuk negyed oraval tobbet edzek egy nap? Tudom , hogy fogok vesziteni belőle csak ne az összeset akkor! Mert van egy 90+ kg-s srác akivel rosszba vagyok és ki hívott verekedni 2 hét mulva viszont 1 hét mulva nagyon jo csajozps buliba megyunk addigra leakarok s le is megyek 76-ra de + 2 hét lenne nekem vissza szedni az a kozel 4 kg-t mert nem tudok annyira sokat enni! És nem

is akarom vissza szedni!Szóval? Tudom nem csak ezen mullik jol verekszem. De ő is elég izmos szerintem.



2018. nov. 21. 18:30
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt viszont nem tudom , hogy verekszik!

Én 16/F ő 17/F

2018. nov. 21. 18:31
 2/6 A kérdező kommentje:
meg tudom a 4 kg sem olyan sokkat jelent de azert akkor is az is valami!
2018. nov. 21. 18:33
 3/6 A kérdező kommentje:
illetve ha meg maradna még izom mennyi maradna meg?
2018. nov. 21. 18:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Most 3 honap telt el , hogy ilyen volt a testomegem
2018. nov. 21. 18:41
 5/6 anonim válasza:

Csak akkor fogsz izomból is veszíteni, ha nagyon kevés kalóriát viszel be naponta, kb. 1000.

Napi kalória mennyiséged legyen kb. 23*testsúlyod, azaz jelen esetben 1800 kalória.


Vagy figyelj a makrotápanyagokra, fehérjéd legyen legalább 70g (ha több az csak jó), zsírból minél kevesebbet próbálj, szénhidrát meg 200-240 gramm között legyen, ha ezt betartod letudsz fogyni 3-4kilót izom veszteség nélkül is.

Ha már legalább 10kilót leakarnál fogyni akkor nem tudnád megoldani, hogy egy kis izom ne tűnjön el, bármit is tennél érte, de ebbe most nem akarok belemenni.


Viszont! Ha csak egy kis ideig akarsz szálkásabb lenni, meglehet oldani úgy is, hogy nem viszel be sót a szervezetedbe, mert a só megköti a vizet a testedben.

És próbálj kicsit kevesebbet inni, ha eddig ittál kb. 2-3litert, vidd le erre pár napra 1,5 literre.



Hosszabb edzéstől nem fog jobban megmaradni az izmod, nem feltétlen a hossz számít, hanem a minőség, mennyire fárasztottad le magad rendesen stb..


Nem ajánlom, hogy 2hét alatt próbálj meg 4kilót visszaszedni, mert az mind zsír lesz rajtad, meg víz.


Ha 35*testsúlyod alapján viszed be a kalória mennyiséget, akkor az pont tökéletes a tömegeléshez, 1hét alatt fog jönni 1kg.

2018. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És 3-4 kg-nél többet is le lehet menni így?
2018. nov. 26. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!