Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 24 kg-ot fogytam mióta edzek,...

24 kg-ot fogytam mióta edzek, érdemes kollagént szednem, hogy a bőröm gyorsabban visszahúzódjon és feszesebb legyen?

Figyelt kérdés

Már lefogytam amennyit szerettem volna, most már izmokat növelek és tömegelek lassan, de a csípőm, derekam, hasam körül még elég lógós a bőr viszonylag. Háromnegyed év alatt fogytam a 24 kilót múlt hónapig számítva. Olvastam, hogy jó lehet a kollagén, amit találtam por formában hogy árulnak.


Még viszonylag fiatal, 26 éves vagyok és erre azt találtam hogy ahogy idősödünk úgy termelünk egyre kevesebb kollagént (ezért is ereszkedik a bőr, vagy fogyás után nem feszesedik vissza egy bizonyos kor felett), viszont nem tudom az a kor pontosan mikortól van. Szóval megéri kollagént venni? Fél kiló 4400 ft, én kipróbálnám.


2018. nov. 26. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, nem veszítessz vele semmit.

Klinikai beavatkozás nélkül egyébként nem tudsz vele mit kezdeni.

2018. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

genetikától is függ szerintem, de 26 évesen teljesen jó esélyeid vannak. pláne, ha most izmot is felpakolsz, az is segíteni fog.


alapvetően egyrészt a fogyás után elég sokat kell várni arra, hogy a kinyúlt bőr megszokja az új, kisebb formát, másrészt a lógó bőr nagyobb része az esetek nagy százalékában nem más, mint zsír.

vagyis még mindig van ott egy makacs zsírréteg a bőr alatt, de ez is el fog tűnni.


én 40 éves nő vagyok, 4 éve kezdtem komolyan venni magam (jobb későn, mint soha :D ) és 2 év alatt 51 kilót fogytam, tehát effektíve egy egész másik nőt, mégse lóg durván a bőröm, pedig az elején nem volt szép.


hidratáld a bőröd krémmel, olajjal, masszírozd rendszeresen vagy járj masszázsra, sokat segít.


ha évek múltán is lóg a bőröd, akkor valóban marad a plasztika, de szerintem erre nem lesz szükség.

2018. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!