Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol találok kettlebell gyakorl...

Hol találok kettlebell gyakorlatokat? Hány kg-osat érdemes vennem?

Figyelt kérdés
187cm és 74kg vagyok. Érdemes ezzel itthon edzeni? Lehet fejlődni tőle?

2018. nov. 11. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok helyen, pl. a kettlebelledzes pont hu oldalon is. Először tanuld meg a felhúzást, aztán jöhet a swing, a clean, a military press és persze a guggolás. Sok más gyakorlat is van. Milyen súlyt? Kérdés, mennyi pénzt szánsz rá. Én mindenképpen vennék egy 16 kilóst. Aztán egy 20 kilósat mellé. Ezekkel tudsz dupla belles feladatokat is, a 4 kg különbség nem olyan nagy, majd cserélgeted a súlyokat. Ha 16 kiló sok, mondjuk egyszer sem tudod fej fölé nyomni, akkor 12 kilós kell. Fejlődni biztos fogsz, de mielőtt ezzel foglalkoznál szerezz jártasságot a különböző feladatokban. Pár óra személyi edzés is jól jöhet. Utána nézhetsz valamilyen programot, amit tudsz követni. Az említett oldalon találsz edzésterveket is. Érdemes edzésnaplót is vezetni, hogy lásd a fejlődést.
2018. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gordonb ***** válasza:

Érdemes. De jobb volna, ha elmennél pár órára, hogy eltanuld a megfelelő fogásokat.

Én is itthon kezdtem. Első pár hétben szidtam magam.., nem mentek a gyakorlatok, fájt mindenem. De ahogy szokták mondani: a gyakorlat teszi a mestert..

Én 24kg-val kezdtem. azóta vetttem egy 28-ast és egy 32-est is.

Spartan, 360gears, rkc. én ezeket javaslom.

Fejlődésre annyit, hogy olyan vállam lett, hogy egy kabát és egy ing sem jön rám. alkar beton kemény és formás lett. bicepsz is kerekedett.stb stb

Én maximálisan ajánlom

2018. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!