Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelésben mennyire számít...

Erőemelésben mennyire számít a genetika?

Figyelt kérdés

Testepitesben úgy tudom elég sokmindent a genetika határoz meg. Szimmetria, széles váll-hát, keskeny derék, vékony ízületek. Az izomtömeg és alacsony testzsír már kaja, edzés, és kémia függvénye (általában).

Na és erőemelésben mennyit számítanak az adottságok?

En világ életemben vékony voltam, nem voltam nagyevő sem. Elkezdtem edzeni, azóta izmosodtam és valamennyit zsírosodram is, nagyon vékony már nem vagyok, de nem tudom lenne-e genetikám az erőemeléshez.

Az ízületeim nagyon vékonyak, csuklóm mindössze 18 centi kerületű, fekvenyomásnál érzem is, hogy nehéz tartani.


Mindkét ágon a naturál vonal érdekel, soha nem használtam szteroidokat és nem is tervezem. Tudom, hogy így egyikkel se lesznek igazán komoly eredményeim, de valami naturál/házi versenyen egyszer jó lenne indulni.


Kinek milyen tapasztalata van a kérdésről?



2018. dec. 18. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Magamról kimaradtak főbb infók. 177 cm, 83 kg, tzs ~15%.

Felkar 40, comb 60, vádli 40 (többit még nem mértem).

Nem edzek túl régóta így ezek a számok egy kevés fejlődés eredményét mutatják, légyszi nem szóljatok le nagyon:D

21/F

2018. dec. 18. 12:40
 2/5 palilaci ***** válasza:
100%

Nyilvan egy tomzsi, rovid karokkal amde szeles mellkhassal rendelkezo ember jobban fog szerepelni pl a nyomasokban, mint egy hosszukasabb alkattal megaldott sportolo.

Szerintem egy atlagos genetikaval elerheto a 2.5*testsuly felhuzas, 2*testsuly guggolas, 1.5-1.8*testsuly fekvenyomas. A 3 fogasnem kozul valamelyik ugyis jobban fog menni, nalam pl kiugroan eros a felhuzasom a masik kettohoz kepest.

Ilyen eredmenyekkel szerintem bizonyos kategoriakban eselyes is lehetnel egy-egy dobogos cimre.

2018. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon fontos.
2018. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták már előttem is: egy rövid karú, zömök ember jó lesz a nyomásokban. A nyúlánkabbaknak inkább a húzás szokott jól menni.
2018. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sokat
2020. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!