Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sorozat, ismétlés, széria?

Sorozat, ismétlés, széria?

Figyelt kérdés

Szóval szeretném tisztázni a dolgokat magamban, mivel megértettem nagyjából de még konkrétan vannak kérdések amit nem.

Szóval ha valahol mondjuk egy ilyen edzéstervet látok hogy:

Fekvőtmámasz: 4x10-25

Tárogatás:4x10-12

és még 3-4 fajta gyakorlat hasonló felosztással 1 edzésnapra akkor ez azt jelenti hogy nekem a fekvőtámaszt 4x kell megcsinálnom belőle 10-25 darabot. Ez oké, viszont ezt egyszerre egymás után mondjuk 20 felülés után egy 10-20 mp-es pihenő idő és megint 20 felülés és így jön ki a 4 sorozat utána pedig tárogatás vagy úgy értendő a sorozatszám hogy csinálok 20 fekvőt, utána 20 tárogatást, 20 guggolást és kezdődik előről és így megvolt az 1 sorozat utána jön a 2 sorozat?

Nemrég csöppentem bele az edzés világába szóval bocs a tudatlanságomért de ezt szeretném magamban tisztázni mindenféleképp mert ezt az egyet sosem értettem meg.



2018. dec. 25. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Csinalsz egy gyakorlatbol x ismetlest, aztan pihenoido. De csinalhatod ugy is, hogy csinalsz felulesbol 20at, aztan egybol mesz tarogatni, utana felulest, aztan tarogatast, igy tovabb.
2018. dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha úgy csinálom hogy 20 fekvő 20 mp pihenő aztán megint 20 fekvő vagy 20 fekvő utána a többi és aztán megint ezt így 4x akkor mindkettőt helyesen csinálom?
2018. dec. 25. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokkal hatékonyabb ha egy gyakorlatot csinálsz egyszerre.
2018. dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni, hogy neked mi válik inkább be.

Ezek amiket írtál, különféle edzéselvek. Össze vissza lehet mixelni sorrendet. Lehet sorban, párosával, hármasával, többesével.. De lehet csak egy gyakorlatot végezni egyszerre... Ahogy érzed. Kezdőként talán a legcélravezetőbb az egyszerre egy gyakorlat. Tehát fekvő, pihi, megint fekvő, pihi stb.

2018. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sorozatok között simán tarthatsz 60-90mp szünetet, nem kell 20mp után nekiugrani.
2018. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!