Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzhetek minden nap? (részlete...

Edzhetek minden nap? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, kicsit tónusosabb kart-lábat, némi izmot szeretnék. Kétnaponta csinálok váll-kar-comb vádli edzéseket (40 perc, 10 perc/testrész) 2 kilós kézisúlyzóval (tudom, nem sok). Az elején izomlázam volt tőle, ezért hagytam egy napot regenerálódni, de már elmúlt, úgy érzem, bírnám naponta is csinálni. mehet naponta? Vagy inkább növeljem az ismétlésszámot?


Köszönöm előre is a válaszokat.

30/nő


2018. dec. 29. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Pihenőnap kell. Ismétlésszám helyett súlyt növelj inkább.
2018. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem nagyon ajánlott mert a teste számára túl terhelő lenne ! Sztem egyhéten max 4 edzés ajánlott haaaaa nagyon elszánt az illető ! 😉🙂(egy leendő testnevelő tanár)😉😁
2018. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha nem edzel minden nap. Kezdő koromban beleestem abba a hibába, hogy heti öt-hat napot edzettem (nálam izmosodás volt a cél) az eredmény az lett, hogy stagnáltam erőben, aztán izom növekedésben, majd visszaestem erőben, aztán izom növekedésben. Javaslom, hogy heti 4-nél többet ne csináld, inkább 2-3 és használj picit nagyobb súlyt.
2018. dec. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Evèsre figyelsz?
2018. dec. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ekkora súllyal tök mindegy. Ha emelsz, akkor javasolt beiktatni legalább heti két nap pihenőnapot. A kevesebb néha több.
2018. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
#1: Főleg gyenge ízületekkel és szalagokkal kell súly emelni ismétlésszám helyett a kezdőknek - ugye?
2018. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mehet minden nap. Tápkiegekre Figyelj bcaa kreatin fehérje menjen ! Nőként mehet zsírégető is.
2018. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majd átgondolom, lehet, hogy kipróbálom minden nap, és majd meglátom, hogy bírom. Az ízületeimre mindenképp vigyázok.


Figyelek az étkezésre, sok fehérjét eszek. Vitaminokat, nyomelemeket szedek, egyéb tápkiegeket nem szeretnék egyelőre, ehhez az amatőr laza edzéshez nem kell sztem, majd ha komolyabban csinálom, akkor ráérek vele. Zsírégetőt pláne nem, nincs rajtam zsír, nagyon vékony vagyok, pont azért szeretnék egy kis izmot.

2018. dec. 30. 16:51
 9/12 A kérdező kommentje:
és esetleg, ha másnaponként más izomcsoportot edzek? És addig a többi regenerálódik?
2019. jan. 1. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sem rossz ötlet de legalább egy nap pihi sztem kellene 😊😉
2019. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!