Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet fejleszteni a kéz,...

Hogy lehet fejleszteni a kéz, csukló erejét hogy ne fájjon fekvőtámaszozás közben?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok fekvőtámaszozásban és a faltámaszról most már lassan áttérnék a térdelve végzett változatra. Csak az a probléma hogy már néhány ismétlés után fáj a csuklóm és a kezem töve, mintha kitört volna. Nem tudom hogy így érdemes-e csinálni, nem akarom tönkre tenni a kezem, tornázás után egy jó időbe telik mire elmúlik a megerőltetés, pedig a vállam és karom izmai már képesek lennének megtartani a súlyomat. Egyébként a kezem kicsi, a csuklóm meg olyan vékony mint a piszkafa, majdnem kétszer érném körbe a másik kezem ujjaival. Kézisúlyzón is próbáltam már a gyakorlatot, de ott is fájt.

Ja, nő vagyok :) úgyhogy amúgy sem könnyű a fekvőtámasz, pedig nagyon szeretnék fejlődni benne.


2018. dec. 31. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Magas plank a gyakorlat neve,ami gyakorlatilag a fekvőtámasz felső pozíciója.Azt tartod heti pár alkalommal 3x1 percet és akkor megszokja ezt a fajta terhelést.A jógások is ezzel edzik fel a csuklójukat.

A másik lehetőség a fekvőtámasz bak.

2018. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A felső plank jól hangzik, azt amúgy is szeretném majd gyakorolni. Egyébként abból két változatot találta a neten. Az egyik az amit te is javasoltál, a másik az hogy a könyökömön támaszkodok. Szerinted kezdőként melyiket próbáljam meg a törzsizmok erősítésére? Melyik a könnyebb?
2019. jan. 1. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A csuklóról volt szó ezért azt.Egyébként is a magasabb szög miatt az a könnyebb gyakorlat,ezért ha a gerincfeszítő is edzenéd vele,arra is egy jó bevezető gyakorlat.A könyöktámaszos nehezebb.
2019. jan. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszönöm a segítséged.
2019. jan. 2. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!