Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Állig húzást csinálhatok...

Állig húzást csinálhatok francia ruddal ha nem kenyelmetlen?

Figyelt kérdés
Nincs egykezesem es vallbol nyomas mellett ezt tudnam meg csinalni.Sok helyen olvastam hogy káros ez a gyakorlat,de nekem semmi gondom nincs vele.
2019. febr. 18. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze!
2019. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andi80018 ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb a fogása a francia rúdnak, mint az egyenesnek. Simán jó ezzel állig húzni.
2019. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyenessel tényleg nagyon kényelmetlen, de francia rúddal így hogy befele áll a csuklóm szerintem nagyon jó!
2019. febr. 18. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állig húzás fiziológiailag tényleg káros gyakorlat. A váll természetellenesen helyzetben kap terhelést, nem beszélve arról, hogy sokan a lendületet kihasználva a könyököt még fentebb tolják a jobb csúcsösszehúzódás miatt, ami hosszú távon vállfájdalomhoz és erőteljes kopáshoz vezet, és igen durván terheli a rotátorköpenyt is. Most még nem érzed, de majd fogod. Azért jó ha már az elején érzed ennek a gyakorlatnak a negatív hatását, mert nem fogod tovább csinálni, és nem cseszed így szét magad.

Rosszabb esetben nem fáj (akárcsak neked), és csak akkor kezd el fájni, ha már okoztál benne egy jobb esetben kisebb kárt.

2019. febr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kis súllyal se szabad?
2019. febr. 19. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!