Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vajon ilyen edzéstervvel...

Morzsika16 kérdése:

Vajon ilyen edzéstervvel mehetek valamire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek titeket, ne hurrogjatok le, ha nem tudtok normális választ adni. Ismétlem, nem vagyok kíváncsi olyanokra, akik csak annyit tudnak majd írni, hogy pancser vagyok!

Csak segítséget szeretnék.


Szóval! Elkezdtem kondizni itthon. 22 éves vagyok, 187 cm, jelenleg 81.5 kiló. Már másfél éve dolgozom, így nem sok időm maradt sportolni, ami eredménye az lett, hogy hiába vékony a testalkatom, hasra felszaladt egy “kis” zsírpárna. Életmód váltásra vettem rá magam. Elkezdtem egészségesebben táplálkozni, ami annyit jelent, hogy számolom a kalóriabevitelt, plussz probalok feherjebdn gazdag etrendet összeállítani. Már 2 hete ezt csinálom és 83 kilóról 1,5 kiló le is ugrott. Kicsit mar latszik is a hasamom. Tobb kerdesem is volna.


1. Szerintetek ez az edzésterv bevállhat? Kezdő vsgyok!

-fekvenyomás 40 kg 10-10-8-6

-kézisúlyzóval szűken nyomás 8-8kg 20-15-15

-kézisúlyzóval tárogatás 8-8kg 15-15-10

-pozitivba fekvenyomás 30 kg 10-10-10

-pozitívba kézisúlyzóval szűken 8-8 kg15-15

-pozitívba kézisúlyzóval tárogatás 8-8kg 15-15

-bicepsz 8 kg 20-20-15-10-5 jobb-bal külön

+hasedzés (intenzív 10 perc) +hasgép

+evezőgépem megjön jövőhéten

Célom, hogy a semmilyen felsőtestem kidolgozzam! Mit változtassak rajta?


Plussz, étrend mellé vettem Just Whey Proteint. Ideális fehérje lehet?


Köszönöm előre a válaszokat, és kérlek adjatok tippeket még az otthoni edzéshez.



2019. febr. 28. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

"fekvenyomás 40 kg 10-10-8-6"


Nyomass heti 10-12 munkasorozatot nagy ismétléssel nagy súllyal. Ennyi elég mellre. Több perc pihenő is mehet.


Menjen így a vállból nyomás is és az evezés is.

Vállra mehet még 2-3 széria oldalemelés és döntött oldalemelés is.


Bicepszre elég heti 6 munkasorozat kalapács bicepsz, tricepszre is ennyi mondjuk egykezes fejfölött.


Guggolás heti 10-12 sorozat, mehet vádli is.


Has, lazítás. És a kaja legyen rendben, figyelj a kalóriára és a makróra


Naturalban a nagy súlyoktól nősz

2019. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez otthoni géppark? Gondolom egy többféle szögbe dönthető fekvenyomo pad, plusz kézisúlyzók, és lesz meg egy evezőgéped. Szerintem felesleges ennyi nyomás, ellenben vállra és trinyóra nem latok külön gyakorlatot. Meg a lábat se hanyagold kezdőként, úgy fogsz a leg"látványosabban" fejlődni. Hülyeség hogy naturalban a nagy súlyoktól nősz, plane ha kezdő vagy. Menjen pl 2-3 nyomásvariácio, tárogatás hagyomanyos+kiforditott csuklós változat mellre, evezés különböző fogásokkal, deadlift hátra (jó lenne ha tudnál mellette húzóckodni is), vállból nyomás rúddal vagy kezisúlyzóval, előreemelések, oldalemelések, döntött pozícióban oldalemelés, mellhez/nyakhoz húzás, csuklyázas vállra, tricepsz+ bicepsz gyakorlatok (rengeteg van, nézz meg párat) karra, guggolas, kitörés, vádli labra, és a hasazas. Ezeket oszd be ugy ahogy birod (kezdőknek először átmozgato edzéstervet javasolnak, amit később 2, 3, 4, 5 stb napra oszt el egy héten). Legyenek az edzések pörgősek, dinamikusak, a napi 1 órat lehetőleg ne lépd túl.
2019. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!