Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felsőtest izmosodás?

Felsőtest izmosodás?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves fiam és vettünk neki súlyzót.

Az első héten 2 kg-al kezdené el és hetente 1kb. 1.5 kg-al növelné a súlyt.Nyárra izmosodhat?És még kérdezném hogy mellette mennyit lehet futni mert kicsit löttyedt a hasa pedig a testzsír százaléka 8.8%



2019. márc. 4. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha ennyi a tzs-je és izmosodik, akkor majd "belenő" a bőrébe. Kapjon kaját rendesen és pihenjen rendesen, meg azért nyújtson is néha.

Súly az ő korában szerintem még annyira nem is kellene, bőven jó lenne az, amit a saját testsúlyával el tud végezni. Fekvőtámasz módozatok, húzóckodások, hasprés, ilyesmik.

2019. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nyár kb 15 hét múlva lesz, tehát akkorra 16-18 kilóval fogsz bicepszezni. Azt megnézném :D
2019. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És a futással mi a helyzet?Mert azt szereti csak azt a kis izmot ami rajta van nem szeretné elvesztené.

Ja és kedves utolsó válaszoló szerintem nagy dolog ilyen fiatalon ilyen elhivatottnak lennie.És bírni fogja.

2019. márc. 4. 12:29
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem nagy dolog ennyi idősen elhivatottnak lennie, hazánk élsportolói, főleg az vízi sportok képviselői általában 2-4 évesen kezdik, az az igazi elhivatottság.

A te gyereked, nem ledegradálva, csak simán lelkes.


Pedig a 2-es mond valamit, még el se kezdte a fiad, 2 kg-al kezdi majd, amikor kezdi.

Lehet akármennyire lelkes, ha szabályosan fog bicepszezni nyárra 16-18 kg-al szériába akkor fizetem 1 évig a konditerem bérletét :D


Edzésről meg:

eddzen, hozza ki a maximumot magából, ügyelve a sérülések és túledzés elkerülésére.

Elsőre meg ne a nagy súlyra menjen rá hanem az izom állóképességre, azaz ne savasodjon be a tizedik fekvőtámasz után az ötvenesre felpumpált karjával.

2019. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Meg mi az hogy csak felsőtest?

Ha most nem edz combra meg vádlira akkor vagy később sem fog vagy szemmel láthatóan le lesz maradva és bohóc teste lesz...

2019. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Ő focizik minden nap és a combja és a vádlija is elég izmos.

És most komolyat írjatok az edzéssel kapcsolatban mert én nem tudok erről semmit.Esetleg egy edzéstervet vki?Kérlek írjátok le hogy mennyit futhat izomvesztés nélkül!

2019. márc. 4. 18:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Kisfiad? Ráadásul 13 éves? lol

Te nem múltál el 13, nem hogy fiad lenne..

2019. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Minden nap focizik? Még ünnepnapokon is?

Jujj, ezt nem tudtam.


Azt javaslom akkor combra és vádlira ne is eddzen egyáltalán, sőt felsőtestre is csak olyan gyakorlatokat végezzen amiket lehet ülve vagy fekve, nehogy megterhelje a comb vagy vádli izmait.


Sőt ha minden nap focizik akkor nem is kell az egész felsőtestére edzeni, gyúrjon csak mellre és bicepszre, akkor nem csak a falu bikája lesz, hanem egy valóságos izomkolosszus a két kilós súlyzókkal.

2019. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát itt tényleg nincs egy normális ember se szinte.

Az 1. válaszoló az volt utána csak annyit kérdeztem hogy mennyit lehet futni de már látom hogy nagy kérés volt.

2019. márc. 5. 17:54
 10/17 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező. Ilyen korban vannak mobilra ilyen 30 napos edzésterv appok, egész jók, engem is megizzasztanak, ha szabályosan és lelkiismeretesen csinálom a gyakorlatokat.


Kérdésedre válaszolva:

Úgy vélem, futás helyett ha lábra edz, az többet ér. A löttyedt has ellen meg tessék tenni: felülések, lábemelések fekve, ilyenek, vagy edzőgép. A futástól nem lesz sok változás a hasán. (Feltéve, hogy nem a hasán fut.)

Egyen rendesen fehérjetartalmú ételeket, kerülje a cukros italokat. A változatos étrend nagyon fontos.

Sok sikert, szurkolok a fiadnak, kitartást neki!

2019. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!