Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyáltalán nem értek ezekhez....

Egyáltalán nem értek ezekhez. Mi a különbség eközött a rengeteg féle fehérje por között?

Figyelt kérdés

Abszolút laikus vagyok a dologban. :D

21 éves lány vagyok, 170 cm, 56 kg és a célom, hogy építsek némi izmot a kényes területeken.

Azt már megtudtam, hogy fehérjeport edzések után érdemes fogyasztani.

Az edzéseim igazából erősítésből, guggolásból, popsi-comb formáló gyakorlatokból állnak.

A kérdésem az lenne, hogy melyik fehérje mire jó, mi a különbség közöttük? Illetve, hogy az én "edzésformámhoz" melyik ajánlott?

A Biotech oldalán nézelődtem és ezeket találtam:

1. 100% Pure Whey

2. Protein Power

3. Iso Whey Zero

4. Rice Protein

5. Beef Protein

6. Casein Zero

7. Hydro Whey Zero

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


2019. márc. 7. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

1. az tejsavo koncentratum, 2. kevert, folegszoja alapu feherje, 3. tejsavo izolatum, 4. rizs feherje, 5. marha feherje, 6. tejsavo feherje abbol is nagyreszt kazeint tartalmaz, 7. tejsavo hidrolizatum.

Neked az 1. "kell".


Bovebben itt, leirni sok lenne:

[link]

2019. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biotechusa-t nem ajánlom, drága és semmi extra.

Stillmass 4kg-osat vegyél :)

2019. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom hogy ne vegyél fehérje port :)


Tudom persze nem ez volt a kérdés, de semmi értelme a pénzedet kidobni fehérje porra mert:


1. Annyi fehérjét amennyi neked kell szerintem könnyebb megenni mint nem megenni


2.Természetes tápanyagból bevitt fehérje sokkal értékesebb. A fehérje por max egy kis kiegészítő de semmi több. A csirkemell, halak, tojás, ezek az igazi fehérje források.


Egyébként ha laikus vagy a dologban akkor meg pláne kár a fehérje porban keresni a megváltást. Nem írtam milyen edzésed van, de attól még hogy lány vagy és szép feneket szeretnél, attól még a tested többi részére is edzened kell, és nagy súllyal, amivel kb. 8 ismétlést tudsz megcsinálni, persze ez gyakorlat függő lehet. Az hogy lemész a terembe, guggolsz súly nélkül 20-at úgy hogy menne neked a guggolás 40kiloval is az nem fog érni semmit. Meg a táplálkozásodnak kell rendben lenni, szint úgy abból a kulcs szóból hogy laikus vagy a témában, feltételezem nem annyira megtervezett az értended, persze nem is kell annak lennie hisz a flexible eating az egy fullra működő dolog, csak megint ott jukadunk ki ameddig nem megfelelően viszedbe a szénhidrátokat, zsírokat, szintén felesleges fehérjét venni.



Tudom nem ez volt a kérdés, segítőszándékkal írtam soraim :)

2019. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Valamint azzal is, hogy a Biotech fehérje drága. #1 voltam.
2019. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. tejsavó koncentrátum, ez a legáltalánosabb és ezt érdemes használni, ha nem tiltja a vallásod.

2. valami kevert szar, ne foglalkozz vele.

3. tejsavó izolátum, az 1-es laktóz nélkül (ha bajod lenne a tejcukorral).

4. rizsből készül vegáknak, hogy ne égjenek el a pokol tüzén.

5. úgynevezett marhafehérje, húshoz persze köze nincs, porcokból, bőrnyesedékekből kivont fehérje, izomépítésre alkalmatlan kollagén, vagyis zselatin.

6. ez is tejfehérje, csak lassan emésztődik, lefekvés előtt szokták enni.

7. tejsavó, amihez pluszban aminosavakat adnak, túlárazott marketing szar.


Egyébként a lényeg az egész napi (heti, évi, évtizedi) kajád. Ezek koncentrált élelmiszerek. Egy adag ilyen por lényegében egyenlő 10 deka csirkével.

2019. márc. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!