Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a normál fekvőt nem tudom...

Ha a normál fekvőt nem tudom megcsinálni, a könnyített térdelős meg túl egyszerű mi lenne a megoldás? Na meg van egy sajátos problémám is ehhez.

Figyelt kérdés

A könnyített fekvő után a normál fekvőt nem tudom megcsinálni, mert a bal testfelem izomereje gyengébb (hemiparesis-bal kar-láb érintett) és a bal lábfejemet nem tudom megtartani,a kart még megoldom, bár a kezem ökölben tudom csak tartani.

Próbáltam azt is hogy keresztezem a lábaimat, tehát a balt ráteszem a jobbra de úgysem az igazi.


Mi lehetne a megoldás?


18/F


2019. márc. 11. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kezed felteszed egy padra vagy zsámolyra, kicsit könnyíteni tudsz rajta.

A fegyencedzés című könyv hét alapgyakorlatának egyike a fekvőtámasz. Egymásra épülő szintekkel építi fel. Ezt is kipróbálhatod, melyik szint megy, és melyik az, ami már nem.

2019. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kezed felteszed valahova, akkor más izmokat dologztatod meg. Legfőképpen a hát alsó részét és a mellizmot. Persze segít ez is és könnyebb lesz, csak tudd, hogy más izmokat mozdítasz meg.


Ellenben a lábadat is emelheted úgy, hogy a téredet rakod a zsámolyra és úgy nyomod a "könnyített fekvőt". Mindkettőt érdemes kipróbálni.


A kéz elhelyezése sokat számít.

[link]


A térdelős fekvőtámasztból csinálj hosszabb szériákat, amíg nem kezd el fájni. Akkor csinálj 2 nagyon lassú fekvőtámaszt, amiben 5 centinként lefele és felfele megállsz. Ez segít erősödni és még nagyobb ismétlésszámot elérni.


Gyakorold a plank-et.


A kettő együtt majd fejleszteni fog és eljutsz a rendes fekvőig.

2019. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lépcsőn.

Ott be tudod lőni hogy melyik az a magasság ami kellő kihívás jelenleg miközben a testtartás végig ugyanaz nem kell variálni.

Ha megvagy mész lejjeb.

Ha jól emlékszem talajról a 4. Vagy az 5. Lépcsőfok felel meg a térdelős ellenállásának.

Kb talaj plusz 1 méter.

2019. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!