Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik ismétlésszám lenne...

Melyik ismétlésszám lenne jobb teljestest edzésben?

Figyelt kérdés

Heti 2x van fekvenyomás és guggolás

Hétfőn 4x5 van ezekből.Pénteken is legyen ugyan így 4x5 vagy inkább 6x3?



2019. márc. 14. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy olimpiai bajnok mondta az edzésről.

"Addig kell csinálni, amíg úgy érzed, hogy meg sem tudsz mozdulni. És ezután kell elkezdeni számolni, a betervezett mennyiséget!"

2019. márc. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megnezem ki mondta ezt neked
2019. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Egy TV interjúban hangzott el pár éve. A nevére már nem emlékszem. De nagyon igaza volt. Csak így ér valmit bármiféle edzés. Az, hogy lazán megcsinálok párat, meg variálok, hogy ma kettő, holnap három, az nem jelent semmit. Amikor már kitartás, elszántság, lelki erő is kell, hogy folytasd és bírd folytatni, akkor kezdődik az igazi edzés.

2019. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Csak igy er valamit barmi fele edzes". Cafolom. Soha nem neztem azt, hogy elozo edzesen vagy elozo heten melyik gyakorlatot mekkora sullyal csinaltam, minden egyes edzesen csak erzesre, amennyire eppen kepes vagyok, 1-2 tartalek ismetlest hagyva. Volt es van eredmenye. Az a "baj" onnantol kezdve hogy nem rendeled ala az egesz eleted az edzesnek, nincs ket olyan nap mikor ugyan azzal az eronlettel meg mentalis allapotban allnal neki. Pl. ha az edzestervben fekvenyomasnal 3*5 ismetles van leirva, elozo heten 100 kiloval mukodott a dolog, de most ugy erzem hogy 110-el is megy es meg marad is tartalek, miert csinalnam 100-al? 2 het mulva meg lehet hogy 100-al se megy, akkor visszaveszem 90-95-re, ha nem megy nem megy, nem tudsz mit csinalni.
2019. márc. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Elgondolkodtál már azon, melyik edz jobban? Erőlködsz hogy fogcsikorgatva meglegyen 5-ször a 110, vagy megcsinálod 70-el 15-ször vigyorogva, amit később 20-30-ra is képes leszel felfejleszteni.


Nem vagyok híve a szakadásig feszített izmoknak. Sokkal inkább a közepes erőfeszítést igénylő, de sokszor és naponta végzett edzésnek. Persze ez jóval időigényesebb.

Egyébként nem készülök semmiféle versenyre, nem is edzővel, előírások szerint teszem. Egyszerűen csak jólesik teljesen lefáradni. Üdítő a sok ülőmunka után. Még aludni sem tudok rendesen, ha nem fáradok el naponta izomlázig. Ami egyre nehezebb, mert egyre több kell a teljes elfáradáshoz. Azután elfekszem egy kád olyan forró vízben, amit éppen csak hogy elbír a bőröm, és az izomlázat mintha elfújták volna.

2019. márc. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze. CSináltam jó pár edzésprogramot, volt hogy kőkeményen ragaszkodtam az ismétlésszámokhoz. Abból mindig az lett, amit az előbb írtam. Voltak jobb napjaim, akkor pic_afüstnek éreztem mondjuk az említett 110/5-ös nyomást, és voltak sza_abbak amikor ha megszakadtam volna sem megy 110-be 5 ismétlés. Ha egy nagyobb időintervallumra kivetíted a megmozgatott súlyt, eredőben ugyan azt kapod, mint ha 110-el 5 ismétéseket nyomnál végig. Én csupán azt mondom, hogy nincs 2 egymást követő azonos edzésnap, mikor ugyan abban az állapotban fekszel a súly alá. Van amikor tök fitten jövök ki az irodából, van amikor olyan fáradtan hogy edzeni sincs kedvem, de ezt te is tapasztalod.

Végszóra: naturalban úgy, hogy hobbi szinten edzel (azaz nem rendeled alá az edzésednek az életed egyéb részeit), két edzés közötti felkészültségi állapotban akár 15-20% eltérés is lehet (erőben mérve). Ha van egy jó napom, mikor a betervezett 180/8-as felhúzásnál a sorozat végére marad bennem 4 ismétlés, miért ne csinálhatnék 10 fölötti sorozatot? Ez egy adott időpillanatbeli plusz amit izomfejlődés szempontjából szerintem ki kell használni. Ha meg már a 3. ismétlés után érzem hogy max. még 2 megy, az utolsó ismétléstmár nem szabályosan belehúzok összesen 6-ot, minek csináljak még 2-t teljesen szabálytalanul? Azért hogy meglegyen a 8 ami az edzéstervben van? Ennek nincs értelme, erre céloztam azzal, hogy ha nem megy akkor nem megy, nem tudsz mit csinálni.

2019. márc. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abban teljesen igazad van, hogy vannak jobb és rosszabb napok. Például tudom magamról, hogy egy borús, esős napon nem is érdemes próbálkoznom. De ha napsütésre ébredek, úgy érzem, a világot ki tudnám fordítani a helyéből.
2019. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes vita!
2019. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!