Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenne értelme? Lábnyújtás és...

Lenne értelme? Lábnyújtás és lábhajlítás gépen?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy a térdeim elkoptak több év aktív sportolás miatt. Orvosnál voltam, szedek ízületvédőt (többet is próbáltam), porcképzőt, vitaminokat, használok térdszorítót...stb.

Guggolni nem tudok nagy súllyal (max. 40 kiló), ha többel guggolok, akkor fájnak a térdeim és ugye a formája is szabálytalan lesz ez miatt.

Jelenleg egylábas guggolásokat és kis súlyos guggolásokat csinálok.


A kérdésem az lenne, hogy gépen végzett lábnyújtásokkal és lábhajlításokkal tudnám vastagítani, esztétikusabbá tenni a combomat?


A vádlit szerencsére tudom edzeni, viszont az sajnos genetikailag vékony (mint a családban mindenkinek), ezért kéne kompenzálni egy vastagabb combbal.



2019. márc. 28. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A labnyujto hajlito nem olyan jellegu gyakorlat, amitol elkezdesz izmosodni. Kiegeszito gyakorlatok, testepito edzesben ha volt elotte 6-8 sorozat alapgyakorlat, akkor van ertelme. Egyebkent semmi.

Csinalj kifejezetten elofarasztasos edzest, hatha eleg a 30-40 kg, kozben honapok alatt erosodhet a terted. Ha nagyon gaz a helyzet, sportorvossal nezesd meg.

2019. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi!
2019. márc. 29. 07:12
 3/4 anonim ***** válasza:

próbáld még a lábtolót, az is jó lehet; illetve guggolásból ugrálás is.


(nekem bizonyos szempontból rosszat tett a guggolás, 1 hónapig csináltam, elkezdett fájni a térdem, hátam, gerincem - gyenge vagyok, öreg vagy, nem bánom, azt csinálom, amit tudok.)

2019. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Azt nem írtam, hogy nem teremben edzek, hanem otthon, így csak szabad súlyokkal edzek (+saját testsúly). A térdem továbbra se javult, súllyal nem is guggolok. A lábedzést kb. a kérdés kiírása óta nem csinálom (sajnos, pedig szeretném és szerettem). Jelenleg is az van, hogy néha fáj egy két saját testsúlyos guggolástól is, máskor meg simán tudok guggolni több sorozatot egy lábon meg súlyokkal. Nem értem én ezt.


Már régóta tekerek, igaz csak hobbiként. Nyártól kicsit komolyabban vettem és veszem is (még 1,2 év és már csak egészség megőrzés miatt fogom tovább űzni a súlyzózást heti 3 teljes testes edzéssel), később versenyzés is tervben van. Nyár óta csak tekeréssel a vádlim 1 centit, a combom pedig 4 centit nőtt. El se hittem, hiszen ez előtti lábedzéseimmel (ami szenvedés volt a térdeim miatt) kb. 2 centit pakoltam csak fel.

Valamint kerékpározással egyáltalán nem fáj a térdem, pedig sokat sprintelek és általában nagy áttételen megyek (erő miatt) hosszabb távokat. No mindegy is, nem értem, de örülök neki és remélem továbbra is beválik majd.


Köszi még egyszer!

Szép estét!

2019. okt. 18. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!