Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy jobb edzeni? Egyedül...

Hogy jobb edzeni? Egyedül vagy társsal? (Lent)

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem,mert ehy viszonylag kicsi faluba lakok és... a faluba nincs olyan sok barátom, nyilván városba van,

De jelenleg 2 volt osztalytarsam van,akikkel meg beszelek,de nem jarnak edzeni, viszont volt egy masik v.osztalytarsam,akivel mindig kijartunk edzeni. hulyeskedtünk,közbe jól éreztük magunkat, edzettünk meg minden, de sajna elköltöztek,és 200% h nem fognak visszajönni,csak ritkán.


Na most, nekem van itthon huzódzkodó,de szivesebben edzenék kint,mert kint a parkban több minden van,de az zavar,hogy már egyedül vagyok, nem olyan forgalmas a park, sőt! szinte senki sincs ott,mégis a főút mellett van.


És,szeretném kikérni a véleményeteket. Hogy jobb edzeni?


Oké,abbol a szempontbol fölösleges a kerdes,mivel igy mar nem olyan jo a kedvem egyedül, de mégis vannak olyanok akik egyedül szeretnek edzeni, van egy végzős barátom, ő egyedül edz.Azt mondta hogy egyedül a legjobb edzeni,ha rendes edzésről van szó.


Ti mit gondoltok? Fel tudtok vidítani valamivel? Mert imádok edzeni,de egyedül... hát nem is tudom...


2019. márc. 30. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyedül jobb. Saját testsúlyos edzéshez akkor kell társ ha videó vagy kép kell, egyébkent inkább csak hátráltat sokszor.
2019. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok mással edzeni...


Valószínűleg nem ugyan abban az erőben vagytok, meg sokszor teljesen más edzéstervet követtek, mivel mások vagytok más célokkal..


Szóval mindkét embernek kompromisszumokal kell edzenije és folyamatosan cserélni a súlyokat.


Ami pl.: egy deadliftnél nem annyira fun ha egyikőtök 60kgmal a másik 140el csinálja :D Meg ne a súlyok cserélésére használd az energiád hanem a gyakorlatok elvégzésére...



Meg akkor nem koncentrálsz igazán az edzésre. Meg nem megfelelő intenzivitással csinálod ha közben elbeszélgettek 3-4 percet a szettek között.



Plusz az edzés kicsit a saját határaid feszegetéséről szól, amit nehéz úgy csinálni hogy mások elvonják a figyelmedet. Akkor tudsz igazán gondolkodni.



Egyedül abból a szempontból jó ha valaki ott van hogy segítsen ha túl nagy a súly, de a többi miatt nem éri meg. Legalább is nekem.

2019. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem, legtöbbször jobb egyedül. Persze jó az ha van veled valaki, akivel lehet beszélgetni, segít a gyakorlatokban, ott van társnak, motiváljátok egymást.


DE:

- probléma lehet ha nem ugyan azt az edzéstervet követitek

- ha túlságosan eltérő az erőnlétetek

- ha a társ nem veszi elég komolyan az edzést (mondjuk megbeszéltek egy időpontot, majd előtte valamilyen kifogással lemondja. Ezzel a te kedvedet is elveszi, és máris kisebb kedvvel állsz neki az egésznek)

- könnyebben tereli el a figyelmed az edzésről

- ha beszélgettek akkor több pihenő lesz a feladatok között ami az intenzív edzést hátráltatja


Szórakoztatóbb társsal edzeni, de ha van komolyabb célod az edzéssel, akkor nem a kényelem az elsődleges szempont.

2019. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kell venni egy erokeretet meg egy padot es maris mehet az edzes. Raadasul így még biztonsagos is,nem kell felned hogy a súly rajtad marad..En is sajattestsullyal kezdtem,aztan valtottam súlyzós edzésre. Hidd el jobban jarsz ha beruhazol egy kisebb otthoni teremre,foleg ha faluban élsz ( en se utaznek be ezert városba). Fele annyi ido alatt fogsz elérni eredmenyeket...Sajat testsulyos edzessel csak akkor fogsz jol kinezni ha nagyon jo etrendet kovetsz es az edzest is nagyon komolyan veszed. Ugyanúgy mehet a tolodzkodas,huzodzkodas ,de jól látható eredményt csak sulyzos edzessel fogsz elérni.
2019. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül jobb. De ha mással edzek, az motivál, masrészt így merek olyan súlyokkal edzeni amikkel egyedül nem biztos
2019. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !! :) :)


Mostmár teljesen máshogy állok a dologhoz :)


Egyébként 7 Hónapja street workout-ozok, és még nem súlyokkal edzek, majd 1 év utan,azaz még inkább erősítek,és majd 3-4 hónap mulva, elkezdek majd kondiba járni,plusz súlyokkal edzeni, persze nem "gyúrni fogok menni", mert azt kb utálom :D ,Hanem csinalgatom az edzéstervemet, csak súlyokkat :DD

2019. márc. 30. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyedul. Utalom, ha valaki 5 percenkent odajon hozzam, percekig beszel es nem tudom folytatni azt, amit elkezdtem.
2019. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén street workoutozok.

Rövid igeid volt edzőtársam, ő sokkal jobb kondiban volt, mint én, és amikor együtt edzettünk, kegyetlenül megdolgoztatott.

Alapból jobb szeretek egyedül csinálni dolgokat, de amikor felhagyott a kinti edzésekkel, utána ismét visszaálltam a komfortos tempóra.

Ha edzőtárs nincs is, engem az is tud motiválni, ha van legalább más is a téren (kora reggel edzek, így még a forgalmas budapesti SW park is üres, télen pedig még az üresnél is üresebb).

A "beszélgetős, röhögcsélős" edzésnek én nem látom értelmét, ha edzeni járunk le, akkor eddzünk is, csináljuk komolyan, és így nálam sokkal hatékonyabb lenne, ha lenne kivel tolni.

2019. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van! :)


Egyébként engem 2 dolog motivál : a céljaim elérése,és az hogy folyamatosan fejlődjek,persze van 1-2 példaképem, és edzések előtt (általában) szoktam nézni motivációs videókat, van 1,ami valamiert megfogott,az a lenygyel srác,bizonyára ismerhetitek,ha nem. https://www.youtube.com/watch?v=WKEgHKOvYTE

meg van egy másik,ő már magyar, nem más mint kiss bence, őt is nagyon szeretem, de mind a 2-t szivesen megnézem :DD

2019. márc. 31. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!