Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van az edzéstervekb...

Mi értelme van az edzéstervekben az ismétlésszámnak?

Figyelt kérdés

Leírják pl. hogy az adott gyakorlatból csináljunk meg 5x5-t, de ennek mi értelme van? Ha menne a súlyba 7-8 ismétlés akkor 5-nél álljunk meg? Nem látom a logikát ebben, szerintem feszegetni kellene a határokat minden edzésen, bukás előtt 1 ismétléssel megállva vagy bukásig kéne csinálni minden gyakorlatot, minden sorozatban.

Igazából a sorozatszámnak sem látom az értelmét. Én nem is alkalmazom. Kiválasztok egy ismétléstartományt, pl. 40 ismétlés a cél és ezt próbálom teljesíteni. Kiválasztok egy súlyt, mibe körülbelül 8 megy, és azzal csinálom úgy, mint ahogy feljebb írtam, bukásig, vagy bukás előtt 1 ismétléssel megállva. Ha elértem a 40 ismétlést, jön a következő gyakorlat.

Ha pl. így néztek ki a soroztok, hogy 10,9,9,8, ez ugye 36 ismétlés összesen. Akkor a következő sorozatban nem csak 4-et fogok nyomni, hogy pont meglegyen a 40, hanem ugyanúgy, bukásig, vagy bukás előtt 1 ismétléssel megállva. A súlyt pedig akkor növelem, mikor az összes sorozatban megy már 8 vagy 8-nál több ismétlés.

Nem vésem kőbe a számokat, nem számolgatok, hanem próbálom feszegetni a határaimat.


Ti mit gondoltok erről? Mi értelme van számolgatni meg matekozni?


2019. márc. 31. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
úgy kell választani a súlyt, hogy az adott ismétlésszám legyen meg...
2019. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haladó szinten ez a módszer nem működik.


Az ismétlesszám meghatározza a súlyt. Ha 5x5 ismétlés kell akkor nem olyan súlyt választasz amivel 10 ismétlés megy hanem olyat amivel csak 6-7. Aztán lehet emelni edzésről edzésre amíg eléred rendes 5rm-ed, aztán túlszárnyalod.


Egyébként magadnak mondassz ellent. Te kivalasztasz egy súlyt amibe éppen megy 8 és azzal csinálod a sorozatokat. Na 5x5nél ugyanez mint fentebb leírtam csak 8 helyett 5.

2019. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A profik nem nézik az ismetlésszámot, csak az edzővideókban. Amúgy pl a Bereczki is mondta hogy ő inkább az aktuális erőszintje alapján edz. De az én edzőm is, aki szintén eleg pro, ugy edz hogy a határokat feszegeti (pedig nem vagyok kezdő).
2019. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En sem kovettem soha rendszert, sem a sorozatszamokat sem az ismetlesszamokat illetoen. Sot van amikor a gyakorlatokat sem terv szerint csinalom, hanem eppen azt amihez aznap kedvem van. Igy esik jol, igy van eredmenye.
2019. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!