Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mit csináltok, ha eléritek...

Ti mit csináltok, ha eléritek a naturál határotokat?

Figyelt kérdés

Folytatjátok az edzést úgy,hogy már nem fejlődtök semmit?

Vagy abbahagyjátok?Kerestek más sportot?



2019. ápr. 9. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Én elértem és abbahagytam. Cuccozhattam volna de minek? Kerestem más kihívást.
2019. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Fingom sincs, majd kitalálok valamit.

Az esélytelen hogy abbahagyjam és majd' egy évtized munkáját félresöpörjem.

2019. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen abbahagytam. Elmentem teniszezni, mindig nagy vágyam volt. Olyan ez mint az érettségi, vagy diploma megvan és utana lazithatsz én is ezt tettem.


Most élek annak amit igazan szeretek.

2019. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet szinten tartani is,vagy mersekelni a visszaesést heti 2 teljes testes edzéssel! Pl. A lakásra is vigyáz az ember,ha felújítja. A maradék időben pedig kiprobalhatsz mást is.
2019. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azert egy képet mutathatnal a "natural hatarodrol". Ketlem hogy itt sok ember elerte volna.
2019. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lazy Lover ***** válasza:
Soha senki nem éri el szerintem....
2019. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanugy jarok...az edzes olyan nekem mint a tobbieknek a kave vagy a cigi egyszeruen muszaj elmenjek.
2019. ápr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A határt nem úgy kell elképzelni amúgy mint egy falat, amit egyszer elérsz és nem tudsz fejlődni, hanem mint egy hiperbola alakú emelkedőt, egy meredek hegyoldalt. Az elején lassan emelkedik, könnyen haladsz előre, mint ahogy kezdőként könnyen jönnek az eredmények, szinte edzésenként növeled a munkasúlyokat, aztán ez egyre nehezebb lesz és többször megakadsz, programot váltasz és onnantól lassabban, több erőfeszítéssel érsz el fejlődést, ez is egyre nehezebbé válik majd itt is megakadsz, ez a középhaladó (intermediate) szint vége. A haladó fejlődéshez már bonyolult, periodizált program, tápkiegek, jó étrend és rengeteg erőfeszítés kell, sokaknak ez már nem megy és ráfogják, hogy ez a naturál határ, holott profi edzővel, változatos, fél éves szakaszokra leosztott blokk periodizációval még két évig legalább tudnak fejlődni, és így elérni az elit szintet. Persze nehéz úgy edzeni, hogy félévente adunk 5-10kgt az egyismétléses maxhoz, de az olimpiai súlyemelők konkrétan egy évente tervezik és az előre leírt edzésüket és pontosam 4 évente emelnek a súlyokon!

A naturál határ vége az elit szint végén van, itt már a konditeremben 200kg felett vannak a munkasúlyok, ez a szint egy évtized munkájának eredménye. Jórészt genetikától függ, meddig megy innen a fejlődés, feltéve hogy tökéletes az edzésprogram, étrend, tápkiegek és regeneráció. Ha elérem ezt és már félévente se tudok emelni a maxomon, és már egy ókori hadisten tekint vissza rám a tükörből, nem kizárt, hogy beadom a derekam és koxhoz nyúlok, de van még időm szerencsére.

2019. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Koksz
2019. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!