Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért nem fogják fel...

Sokan miért nem fogják fel még mindig, hogy nincsenek olyanok, hogy testalkat típusok?

Figyelt kérdés
Se mezo, se ekto, se endomorf. Kamu az egész!
2019. máj. 1. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Pont azért amiért nem fogják fel azt sem, hogy nincsen se kövér se sovány se átlagos testsúlyú ember. Az is kamu, de mi már szerencsére megvilágosodtunk! (egyébként szerintem a magasság is kamu. Nekem ne mesélje senki, hogy vannak alacsony meg magas emberek!)
2019. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy miért vannak lapos föld hívők. Ki tudja.

A kérdésre pedig, az alkatodat a genetikád határozza meg, mindenkinek más.

Ha nagyon sorolgatni akarsz, hogy melyikbe tartozol, akkor se tudod eldönteni, mert kevert vagy.


Az átlag népességnek csupán 9 %-ának van tisztán ektomorf (leptomorf) jellmezője, 7 % -a tisztán endomorf (piknikus), 12 %-a tisztán mezomorf (atlétikus). A fennmaradó 72 % alkatötvözet!

2019. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy ez nem azt jelenti, hogy ha valaki más adottságokkal rendelkezik, pl vastagabb boka, szélesebb csípő, stbb.., akkor máshogy kellene edzenie.
2019. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy teljeskörű antropometriai vizsgálat során már egész kis, 6 éves korban is megjósolható az egyén felnőtt méretei. Vizsgálat típustól függően 18-25 antropometriai mutatót vesznek alapul, ilyenek a különböző ízületi és izom keresztmetszetek, szöveti mutatók. Ezekből erős következtetést lehet levonni a későbbi testalkatot illetően.

A fent említett hármas tipológia ehhez kapcsolható. Ahogy előttem is már írták, nagyon ritka, hogy valaki tisztán ilyen vagy olyan. A probléma ezzel csupán annyi, hogy a mai ember beszűkült és kontrolláló látómódja miatt nehezen viseli el ha nem lehet konkrétan definiálni valamit. Viszont ettől még nem kéne elutasítani. Bár az igaz, hogy a tudatlanság áldásos. Illetve hogy az idióták a legboldogabbak.

2019. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aha értem.


Azért én még kíváncsi lennék a 74% os azaz PixXxel nevű felhasználó válaszára is. Ő a téma nemzetközileg elismert szaktekintélye.

2019. máj. 1. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!