Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen paraméterekkel ektomorf...

Ilyen paraméterekkel ektomorf vagyok?

Figyelt kérdés

Sokan ez alapján a három testalkat típus alapján sorolják be az embereket, amit nem értek, hogy miért... Szerintem vegyesen vannak jelen inkább.

A mezomorfra azt mondják, hogy sportos, atlétikus. Rengeteg focista inkább vékonyabb, mégis izmosak és sportosak.

182 centi vagyok és 71 kiló. Rám inkább az ektomorf jellemző, de ha összefogom a hüvelykujjammal és a középső ujjammal a csuklómat akkor épp átérem. Ez pedig a mezomorfok ismertetője.

Mi az igazság akkor?



2019. ápr. 6. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen korfüggő. 20 éves gyereknek kicsit sem vagy sovány, 40 éves férfinek nagyon is.


Én 20-30 éves koromban örültem, ha vasággyal megvolt a 60 kiló ugyanehhez a magassághoz, képtelen voltam kitörni ebből az állapotból, pedig máson se járt az eszem, mint a tömegelésen és a gyúráson. Évtizedes kínlódással aztán csak felgyúrtam magam 85-90 kilóra.


Kérdés, hogy te is egy ilyen küzdelmes folyamat után vagy 71, mert akkor alapból igen csak vézna alkat lehetsz. Vagy pedig soha semmit nem küzdöttél érte, és már középiskolás gyerekként vagy 71 kiló csak úgy magától, mert akkor az nem ám olyan vékony, és az ilyeneknek 10 év múlva magától is felmegy még +20 kiló, ha semmit se csinál, akkor is.


Na ezek alapján eldöntheted, hova tartozol.

2019. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, és az utóbbi pár hónapban híztam pár kilót, amiben gondolom az edzés keze is benne van. Nem gyúrok, nem járok konditerembe, saját testsúlyos gyakorlatokat végzek pár hónapja. Pár éve mindig 65-67 kiló körül mozogtam.
2019. ápr. 6. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!