Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Használjak inkább gépeket?...

Használjak inkább gépeket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy hete voltam urológiai vizsgálaton, ahol megállapították, hogy a jobb oldal (lágyék)sérvkapu szája "laza".

Tehát elvileg olyan mozgásokat nem végezhetek, amelyek nagy hasüregi nyomást generálnak. Pl. felhúzás, egykezes evezés, kétkezes evezés, talán guggolás.


És itt jön képbe az, hogy gáz lenne, ha lábra csak gépes gyakorlatokat végeznék? (hack gép és lábtoló gép)


Hátra pedig csak csigás gépes gyakorlatokat. (esetleg fekvő T rudas evezést, hiszen ott a felső testem ki van támasztva)


2019. máj. 2. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy azok miatt is keletkezik hasüregi nyomás (lábtoló, hack squat)

dokival/sportorvossal konzultálj szerintem erről, mert az egészség az első

2019. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából egy fekvő vagy gépes evezésnél is befeszül az egész hasfal, nemhogy a hack gépnél vagy a lábtolónál. Ez nem olyan jellegű (illetve nagyságrendű/kategóriájú) probléma amire itt kellene választ keresned, még ha valaki ért is hozzá ilyen szinten, látatlanban biztos nem tud érdemben segíteni. Mindenképp keress fel egy sportorvost a problémával.
2019. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!