Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek is felesleges a...

Szerintetek is felesleges a kreatin meg a tejsavó?

Figyelt kérdés

Érdekes nekem semmi gondom lazacból, marhából bevinni a tápanyagokat...


Nem tudom azonban sokan ilyen mesterséges poroktól mit várnak?


Szerintetek?


2019. máj. 2. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
a lazacnak meg a marhának ára is van, mellesleg el is kell készíteni. a tejsavó sem mindegyik olcsó, de könnyen lecsúszik edzés után, egyszerűbb megoldás. a zabot pedig turmixal jó enni szerintem. fehérje kiegészítésnek van, nem a húsok helyett
2019. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"a lazacnak meg a marhának ára is van"


ja, ennek a sportnak ez az ára...

2019. máj. 2. 14:18
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem kellenek porok. Könyörgöm értsétek meg végre, hogy az csak marketing. Teljes mértékben fölösleges!


Normális embernek nincs rá szüksége!

2019. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem értik meg ezek, minden második kérdés arról szól, milyen kreatint, milyen fehérjét, meg tömegnövelőt vegyen....


Attól hogy por állagú nem lesz jobb.. Sőt, teljesen haszontalanok.

2019. máj. 2. 14:24
 5/14 AnonimAthlet ***** válasza:
93%
Akinek családja, gyermekei vannak, és nem szeretné a fizetését drága ételekre költeni hanem vesz pár kiló fehérjét meg egy kreatint és sportolni szeretne, jobban szeretne kinézni, az netegye mert valami öntelt, nagyképű barom azt állítja hogy "ennek a sportnak ez az ára"?
2019. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

"Attól hogy por állagú nem lesz jobb.. Sőt, teljesen haszontalanok."


De attól, hogy por állagú, nem lesz rosszabb se! A kreatin meg az ilyen glutamin izék valóban feleslegesek. Egyedül a fehérje, ami csak könnyíti a bevitelt. Amúgy mi közöd neked ahhoz, hogy más miből viszi be ugyanazt a fehérjét, mint te? Persze kell a szilárd kaja is, de a fehérje az csak fehérje, ugyanolyan tápanyag és ugyanazt tudja, mint a te kib.aszott lazacod!

2019. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
felesleges leállnod vitázni velük utolsó :D szerintem magának válaszolgat különböző profilokról. vagy, ha nem akkor se tudom megérteni miért jó belekötni minden második nap a tákieg bizniszbe ezzel, hogy milyen kreatint, glutamint, hmb-t, zöld jumbot szedjek :D mindenki azt szed, amit akar és jónak talál. igen, sok a cukor a jumboban, de még mindig innék inkább jumbot edzés után ,ha tehetném ,mint vajas kenyeret egyek. ha pedig te minden nap marhát eszel jó étvágyat kívánok!
2019. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy meg "nem várnak" semmit a fehérjétől, tudják mire jó, egyszerűen praktikusabb és könnyebb bevinni!

Ennyi erővel én is feltehetnék egy kérdést, hogy "Szerintetek is felesleges a lazac, amikor fehérjeporból is be lehet vinni egy bizonyos protein mennyiséget?" Hát ki az a hül.ye, aki inkább lazacot vesz? Mit vár tőle?

2019. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 SZücsöm ***** válasza:

Kérdező hü*e vagy vagy csak trollkodsz? Szerintem trollkodsz mert "VÉLETLENÜL" pont azt a kettő dolgot említetted aminek tényleg van értelme. (Sejtem is hogy ki lehetsz)


3 Kelleni nem kellenek. Egy jó étrend amire igazán szükség van. DE én napi 200g Csirkemellen és 250g zsírszegény túrón és 3db tojáson kívül jelenleg nem vagyok hajlandó több "direkt" fehérjét bevinni a szervezetembe kajával. (persze a barna rizsemben és a telk.kiörl.zabomban stb-mben is van de ezeket nem direkt fehérje forrásnak eszem) Nekem igenis kell az a + 21-22g fehérje amit abból a napi egy shake-ből beviszek. Jobb lenne e csirkéből bevinni? Természetesen. Ettől függetlenül 1 normális fehérje por is jó erre a feladatra? 100%-ban. Drágább és macerásabb lenne kajával bevinni ezt a +-t? Igen.


Lényegében ha sokat tudsz enni (nem mindenki) és sok pénzed van akkor inkább csinálj egy a célod elérésére "tökéletes" étrendet.


Na a kreatin meg pont az 1etlen olyan dolog amit szimplán az étrendedből 100% osan feltölteni nem fogsz tudni. Csakis kiegészítéssel tudod maximalizálni a kreatin szintedet. Egy példa: 1kg nyers marhahúsban (amiben tudtommal a legtöbb kreatin található de most konkrétan nem googléztam rá szal lehet hogy nem pont a legtöbb) található annyi kreatin mint 5g kreatin monohydrátban.

Kiegészítés nélkül állítólag 60% felé nem fog menni a kreatin szinted.


Lényegében ha a fehérje beviteled mennyisége tökéletes (meg úgy az étrended is alapból) akkor kb a kreatin monohydrát az egyetlen étrendkiegészítő aminek értelme van és bőven megéri az árát.


Ja meg ha nem viszel be elég vitamint,ásványi anyagot akkor azt még pótolhatod ORGANIKUS multivitaminnal.


Ízületekre meg étkezési zselatint ajánlok. Olcsó és hatásos. (Nekem nincs ilyen problémám de mivel tényleg olcsó ezért megelőzés gyanánt szedem.)

2019. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 SZücsöm ***** válasza:
6 os azért te se vagy eléggé jól informálva ha szerinted a kreatin az haszontalan. A glutamin és a többi aminosavban pl bcaa igazad van mert azokat egy rendes étrenddel maxig feltöltöd.
2019. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!