Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kisebb súllyal nagyon szabályo...

Kisebb súllyal nagyon szabályosan (kontrolláltan) vagy kicsit nagyobb súllyal kevésbé szabályosan?

Figyelt kérdés

Főleg alapgyakorlatokra gondolok. Melyikkel lehet jobban izmosodni naturálban? Utóbbinál nyilván nem rángatva gondolom indokolatlanul nagy súllyal, csak ugye az 5*5 edzéstervben az utolsó 1-2 ismétlésnél kicsit rosszabb a kivitelezés.


Előre is köszi a válaszokat!


2019. máj. 8. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy noname kommentelő vagyok, de Athlean X-nek vannak elég normális videoi a témában, amiket kutatásokkal támaszt alá.


Amúgy rúddal bicepsz hajlításnál állva lehet elég durva cheat repeket csinálni.


Ott vagyok egyedül úgy, hogy inkább olyan súlyt teszek fel, ahol tudom hogy a 3-4. setnek a 5-6 ismétlésénél már egy pici belegéssel rásegítek, mert amúgy nem bírnám. (Nyílván itt 4X6 osban dolgozok)


Más gyakorlatoknál még nem csináltam és nem is hallottam volna hogy lenne bármi értelme, ezt is athlean xtől hallottam, de már előtte csináltam, mert jó pumpot adott.

2019. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanuld meg és gyakorold be a helyes formakivitelezést, és nem ütközöl ilyen problémákba. A hát pr-nél görbülhet, munkasúlynál nem fog és nem szabad.
2019. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
valahol a kettő között. érdemes minél nagyobb súllyal dolgozni, a lehető legnagyobb inger kiváltásához, de még a szabályosság keretein belül, mert baxhatod az ingert, ha sérülsz, és nem tudsz edzeni. ilyenekben, mint ahogy az előttem szóló is írta, hogy bicepszezésben kicsit rángasz az utolsó 2 ismétlésbe, az nem túl gáz, viszonylag kicsi a sérülés veszély, ha nem idióta módjára rángasz és nem szabod le a bicepszed.
2019. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!