Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni edzesre mennyi sulyt...

Otthoni edzesre mennyi sulyt erdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Kezdonek, csak otthoni edzesre. 23 eves, fiú, vékony, tömegeleshez eleinte

2x25kg egykezes súlyzó elég lenne? (természetesen variálható sulyok)


2019. máj. 9. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Darabig elég , de ha hosszabb távon gondolkodsz , akkor beszerzel egy 2kezes rudat , egy fekpadot ( állítható a legjobb ) és egy guggoló állvány . Tárcsákból olyan 100-120 kg optimális lenne
2019. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha én most azon gondolkoznék ,hogy hirtelen otthon akarok edzeni, nem teremben, akkor a súlyokat nem tekintve, mert ugye az majd szép lassan nő, lesz időd vásárolgatni, első körben ezeket venném(ami szerintem elengedhetetlen normális edzéshez)

Állítható pad

Guggoló keret

kétkezes rúd

valami megoldás a planfora, hogy tudjak húzódzkodni

de hogy a kérdésre válaszoljak, kezdőként szerintem elég lesz 80kg súly (jobb esetben 2x20kg + 2x10kg + 4x5kg van benne)

2019. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, egy kétkezes rúdon gondolkodtam is, hogy veszek már az elején, csak nem tudom hogy lenne-e értelme egyéb kiegészítők nélkül. Persze a padhoz, és a guggoló állványhoz kellene, de anélkül mindenre jó a 2 db egykezes, nem?


Igazából én hobbi szinten kezdenék bele, hogy legyen egy kis mozgás az életembe, nem várok nagy csodát itthoni edzéstől, persze azért egy kis fejlődést szeretnék, de semmi extrát nem várok el. Aztán ha majd megszeretem nagyon, talán a későbbiekben terembe is megyek, ki tudja.:)


Sajnos a helyhiány miatt, mivel 1 szobás 40m2-es lakásban élek, így nehezen kivitelezhetőek ezek a dolgok.

Húzódzkodó rudakat néztem, amik ilyen ajtófélfára szoríthatók, vagy rárakhatók, viszont azoknál attól félek, hogy megrongálná az ajtókeretet, annyit meg nem ér nekem.


Köszi a válaszokat!

2019. máj. 9. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálhatsz saját súlyos edzéseket is és nehezítésnek meg felhasználod a tárcsákat . Pl fekvőzhetsz is súllyal a hátadon ( idővel ) . De a 2 egykezes "ideig-óráig elég" lesz .
2019. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezeket a gyakorlatokat tervezem csinálni, heti 3x teljes test. Azt olvastam, hogy még ha nem is annyira mint a konditermi edzés, de hatásos lehet. Persze étrendet is próbálok összeállítani, illetve szükség szerint kiegészítőket is szedek majd.

2019. máj. 9. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerinted az izmod majd látni fogja , hogy teremben vagy otthon edzel ? A terhelés a lényeg , ha azt tudod növelni akkor a fejlődés sem marad el .
2019. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az egykezesekkel az a gond, hogy sokkal kisebb terheléssel tudsz dolgozni, mint rúddal, kisebb lesz az inger, kisebb lesz a növekedés.

viszont jó hír, hogy az elején még bármit csinálsz, fejlődni fogsz, szóval igen, egy darabig elég. talán addig ráérzel még jobban az ízére :)

Sok sikert kívánok.

2019. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, többen mondták, úgyhogy akkor valószínűleg egy kétkezes rudat is beszerzek. :)
2019. máj. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!